Počas cvičenia alebo po ňom? Trénerka radí, kedy je najvhodnejší čas na pitie

Malé dúšky počas cvičenia alebo veľká dávka potom? Toto je najlepší spôsob pitia vody pri cvičení.
Pokiaľ ide o cvičenie alebo beh, existuje niekoľko fitness základov: dobré topánky, slušná rozvička na zahriatie a veľa vody. Aký je však najlepší spôsob, ako piť vodu pri cvičení?
Je lepšie popíjať málo a často, alebo vo väčšom množstve? A mali by sme hydratovať pred cvičení alebo po ňom, aby sme sa vyhli nepríjemnostiam, ako je napríklad nevoľnosť?
Tash Curry, seniorna trénerka v Another Round, hovorí, že prvou vecou je zabezpečiť, aby ste boli hydratovaní pred akýmkoľvek tréningom. Povedala:
„Uistite sa, že ste pred cvičením hydratovaný. Ak nie, vaša teplota bude stúpať rýchlejšie a srdce bude musieť pracovať viac ako zvyčajne. Zostať hydratovaný počas zvyšku dňa je kľúčové. Dve až štyri hodiny pred cvičením sa snažte vypiť približne 450 ml tekutín, aby ste z tréningu vyťažili maximum.”
Počas samotného cvičenia sú správnou cestou malé dúšky. Najlepším spôsobom je popíjanie v 15-20 minútových intervaloch, povedala trénerka pre Metro.co.uk. Tiež sa sústreďte na jemné popíjanie ako hltanie. Najmä pri vysoko intenzívnom tréningu môže pri nesprávnom pití dôjsť k vracaniu. Príliš veľa vody v krátkom čase navyše môže spôsobiť nebezpečný pokles hladiny sodíka. Jedinou výnimkou je podľa trénerky rýchle nabratie tekutín, ak ste na začiatku tréningu mierne dehydratovaný.
Olympijská vzpieračka a šprintérka Haylene Ryan-Causerová zdôrazňuje, že rôzne tréningy si môžu vyžadovať trochu odlišný prístup. Vo všeobecnosti musíte podľa nej počas silového tréningu piť počas prestávok, pretože dehydratácia môže spôsobiť stratu koncentrácie a môže spôsobiť zranenie. Počas HIIT tréningu nemôžete piť kedykoľvek chcete, preto by ste následne mali piť o to viac.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.