Počas cvičenia alebo po ňom? Trénerka radí, kedy je najvhodnejší čas na pitie
Malé dúšky počas cvičenia alebo veľká dávka potom? Toto je najlepší spôsob pitia vody pri cvičení.
Pokiaľ ide o cvičenie alebo beh, existuje niekoľko fitness základov: dobré topánky, slušná rozvička na zahriatie a veľa vody. Aký je však najlepší spôsob, ako piť vodu pri cvičení?
Je lepšie popíjať málo a často, alebo vo väčšom množstve? A mali by sme hydratovať pred cvičení alebo po ňom, aby sme sa vyhli nepríjemnostiam, ako je napríklad nevoľnosť?
Tash Curry, seniorna trénerka v Another Round, hovorí, že prvou vecou je zabezpečiť, aby ste boli hydratovaní pred akýmkoľvek tréningom. Povedala:
„Uistite sa, že ste pred cvičením hydratovaný. Ak nie, vaša teplota bude stúpať rýchlejšie a srdce bude musieť pracovať viac ako zvyčajne. Zostať hydratovaný počas zvyšku dňa je kľúčové. Dve až štyri hodiny pred cvičením sa snažte vypiť približne 450 ml tekutín, aby ste z tréningu vyťažili maximum.”
Počas samotného cvičenia sú správnou cestou malé dúšky. Najlepším spôsobom je popíjanie v 15-20 minútových intervaloch, povedala trénerka pre Metro.co.uk. Tiež sa sústreďte na jemné popíjanie ako hltanie. Najmä pri vysoko intenzívnom tréningu môže pri nesprávnom pití dôjsť k vracaniu. Príliš veľa vody v krátkom čase navyše môže spôsobiť nebezpečný pokles hladiny sodíka. Jedinou výnimkou je podľa trénerky rýchle nabratie tekutín, ak ste na začiatku tréningu mierne dehydratovaný.
Olympijská vzpieračka a šprintérka Haylene Ryan-Causerová zdôrazňuje, že rôzne tréningy si môžu vyžadovať trochu odlišný prístup. Vo všeobecnosti musíte podľa nej počas silového tréningu piť počas prestávok, pretože dehydratácia môže spôsobiť stratu koncentrácie a môže spôsobiť zranenie. Počas HIIT tréningu nemôžete piť kedykoľvek chcete, preto by ste následne mali piť o to viac.
Vianočné vyhorenie: 8 nečakaných znakov, na ktoré si dajte pozor
Psychologičky radia, na ktoré znaky vianočného vyhorenia si treba dať pozor, a ako si s týmto fenoménom poradiť.
12 znakov v 60-tke, ktoré často súvisia s demenciou
Po dovŕšení 60-tky si treba všímať týchto 12 znakov, ktoré môžu poukazovať na zvýšené riziko vzniku demencie.
Neurológ: Toto by som na záchode nikdy nerobil
Vyhnite sa problémom s krvným obehom a mozgom. Toto na toalete nikdy nerobte, radí neurológ.
Mladý pacient s rakovinou hrubého čreva: Tieto dva symptómy som ignoroval
Mladý muž prezradil skryté varovné signály, ktoré značia rakovinu hrubého čreva.
Robte túto činnosť trikrát za týždeň a môžete omladnúť o osem rokov
Zdravá aktivita trikrát týždenne môže pomôcť znížiť váš biologický vek o osem rokov.