• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 14.3.2025Meniny má Matilda
Bratislava

Krajská prokuratúra v Trenčíne na Žilinkov pokyn preveruje Mikulca a Hamrana

  • 20:51 07.12.2022
  • Bratislava
Krajská prokuratúra v Trenčíne na Žilinkov pokyn preveruje Mikulca a Hamrana

Krajská prokuratúra v Trenčíne preveruje pre nelegálnu migráciu Mikulca a Hamrana.

Krajská prokuratúra (KP) v Trenčíne preveruje ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) a policajného prezidenta Štefana Hamrana v súvislosti s nelegálnou migráciou. Prokuratúra koná na pokyn generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Upozornil na to Denník N, TASR to potvrdil aj hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.

Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná vec je v štádiu prípravného konania, ktoré je neverejné, nebudeme sa k nej ani k interným postupom v súčasnosti vyjadrovať,“ doplnil.

Ministerstvo vnútra (MV) SR sa voči iniciatíve dôrazne ohradzuje. „Obávame sa, že snahou v tejto iniciatíve je prekrytie iných vážnych tém a takýto druh komunikácie je príslušným skôr pre politickú opozíciu,“ uviedla pre TASR hovorkyňa MV Zuzana Eliášová. Doplnila, že rezort vnútra bude v tejto veci príslušným orgánom plne súčinný.

Kroky, ktoré ministerstvo vykonalo, boli podľa nej v súlade ako s medzinárodným právom, tak aj v záujme Slovenska. „Kontroly na hraničných priechodoch s Maďarskom by v pomere efektivity, nákladov a personálneho vyťaženia neboli v boji proti nelegálnej migrácii efektívne,“ poznamenala hovorkyňa.

Poukázala, že Mikulec od svojho nástupu komunikoval na európskej úrovni potrebu dlhodobého riešenia nelegálnej migrácie, a to ako v krajinách pôvodu, tak aj v krajinách, ktoré ležia na hlavných migračných trasách. „Od začiatku tohto roka MV reagovalo na vývoj nelegálnej migrácie, a to napriek tomu, že Úrad hraničnej a cudzineckej polície, ako aj iné zložky MV SR boli vyťažené zabezpečovaním prác v súvislosti s príchodom osôb z vojnou postihnutej Ukrajiny,“ skonštatovala Eliášová.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal ešte v novembri preveriť, či pri plnení úloh v súvislosti so zabezpečovaním kontroly hraníc SR a ochranou SR pred nelegálnou migráciou nedošlo k trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vlak zrazil človeka, na mieste zasahovali hasiči

Vlak zrazil človeka, na mieste zasahovali hasiči

DNES - 15:10Domáce

Niektoré vlaky majú viac ako hodinové meškania.

ŠÚKL zváži podanie trestného oznámenia na Petra Kotlára

ŠÚKL zváži podanie trestného oznámenia na Petra Kotlára

DNES - 14:36Domáce

Štátny ústav pre kontrolu liečiv zváži podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Petra Kotlára.

Stohlová: Skutočným zámerom ministra Tarabu je vyjsť v ústrety developerom

Stohlová: Skutočným zámerom ministra Tarabu je vyjsť v ústrety developerom

DNES - 14:24Domáce

Zámerom ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, ktorý chce prehodnotiť spoločenskú hodnotu chránených druhov, je vyjsť v ústrety developerom.

Rezort vnútra deklaruje, že sa rezervačnému systému cudzineckej polície venuje

Rezort vnútra deklaruje, že sa rezervačnému systému cudzineckej polície venuje

DNES - 13:53Domáce

Ministerstvo vnútra SR opätovne deklarovalo, že sa téme rezervačného systému cudzineckej polície venuje.

Kaliňák: V majetkovom priznaní nie je dom v Chorvátsku, chránim súkromie rodiny

Kaliňák: V majetkovom priznaní nie je dom v Chorvátsku, chránim súkromie rodiny

DNES - 13:06Domáce

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) neuviedol v majetkovom priznaní svojej manželky nehnuteľnosť, ktorú kúpila v Chorvátsku, pretože chcel chrániť súkromie rodiny.