• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.3.2025Meniny má Kazimír
11°Bratislava

Žilina vyhlásila pre snehovú kalamitu mimoriadnu situáciu

  • 20:06 03.02.2023
  • Žilina
Žilina vyhlásila pre snehovú kalamitu mimoriadnu situáciu

Krízový štáb mesta Žilina vyhlásil v dôsledku snehovej kalamity mimoriadnu situáciu. Platí na celom území mesta od piatka 17.00 h. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Ako dodala, silné celodenné sneženie komplikuje situáciu na cestách a chodníkoch po celom meste. „Samospráva robí opatrenia, aby dokázala v čo najvyššej miere minimalizovať dosahy na fungovanie mesta. Všetky mechanizmy a vozidlá zimnej údržby spoločnosti Žilinské komunikácie sú v teréne a zabezpečujú zjazdnosť ciest. Situáciu však mimoriadne komplikuje vysoká intenzita dopravy, vytvárajú sa dopravné kolóny a tie výrazne sťažujú činnosť vozidiel zimnej údržby, aby mohli vykonávať čistenie komunikácií,“ opísala hovorkyňa.

Intenzívne sneženie podľa Zigovej značne ovplyvňuje aj jazdy trolejbusov. Vozidlá mestskej hromadnej dopravy majú problém prejsť cez kopec v smere zo Soliniek na sídlisko Vlčince či na sídlisko Hájik. „V Žiline je vo večerných hodinách situácia kritická,“ zhodnotil žilinský primátor Peter Fiabáne.

Radnica vyzýva obyvateľov, aby zvážili cestu autom. Znížená intenzita dopravy umožní zlepšiť kvalitu zimnej údržby a znova vrátiť vozidlá mestskej hromadnej dopravy do ulíc. Primátor zároveň vyzval obyvateľov, aby v prípade akýchkoľvek prípadných zásahov umožnili voľný a bezpečný prechod záchranným zložkám.

Hovorkyňa mesta ubezpečila, že v najbližších hodinách sú pripravené a nasadené do terénu všetky mechanizmy zimnej údržby, ktoré má žilinská radnica prostredníctvom zmluvných spoločností k dispozícii.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Liga proti rakovine: Na Slovensku je kolorektálny karcinóm najčastejším nádorovým ochorením

Liga proti rakovine: Na Slovensku je kolorektálny karcinóm najčastejším nádorovým ochorením

DNES - 12:35Domáce

Na Slovensku je kolorektálny karcinóm najčastejším nádorovým ochorením. Upozornila na to pacientska organizácia Liga proti rakovine v súvislosti s marcom - mesiacom povedomia o rakovine hrubého čreva a konečníka.

NSS navrhol zastaviť konanie voči Jurajovi Klimentovi pre jeden skutok, čo on odmietol

NSS navrhol zastaviť konanie voči Jurajovi Klimentovi pre jeden skutok, čo on odmietol

DNES - 12:26Domáce

Senát Najvyššieho správneho súdu SR navrhol zastaviť disciplinárne konanie voči sudcovi Jurajovi Klimentovi pre jeden zo skutkov disciplinárneho návrhu.

Zdravotná poisťovňa Dôvera od utorka prispieva na dentálnu hygienu dospelým i deťom

Zdravotná poisťovňa Dôvera od utorka prispieva na dentálnu hygienu dospelým i deťom

DNES - 12:17Domáce

Zdravotná poisťovňa dôvera spustila v utorok v rámci projektu Zdravé zuby novú službu v podobe príspevku na dentálnu hygienu svojim poistencom.

Opoziční poslanci chcú zakázať energetické nápoje pre deti do 15 rokov

Opoziční poslanci chcú zakázať energetické nápoje pre deti do 15 rokov

DNES - 12:16Domáce

Skupina opozičných poslancov Národnej rady SR navrhuje zakázať predaj energetických nápojov osobám mladším ako 15 rokov.

Šimečka: Ficova vláda nerozvíja partnerstvá s našimi najbližšími spojencami

Šimečka: Ficova vláda nerozvíja partnerstvá s našimi najbližšími spojencami

DNES - 11:52Domáce

Pre spravodlivý mier aj bezpečnosť Slovenska je kľúčová Európa a kvalitné a silné partnerstvá s našimi najbližšími spojencami, ako je Česká republika, Poľsko, Nemecko, Francúzsko či Veľká Británia.