Fico: Ak budeme vo vláde, ihneď rozmrazíme minimálne dôchodky
- 15:56 14.02.2023
- Bratislava

Pokiaľ sa opozičná strana Smer-SD dostane po nadchádzajúcich voľbách do vlády, bude okamžité rozmrazenie minimálnych dôchodkov jej prioritou.
Na utorkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany a poslanec Národnej rady SR Robert Fico. Smer–SD tak reagoval na schválenie pozmeňujúceho návrhu strany SaS, ktorým sa rozmrazenie minimálnych dôchodkov odsunulo na začiatok budúceho roka.
Fico pripomenul, že minimálny dôchodok, ktorý sa začína od 342 eur mesačne, poberá na Slovensku približne 120.000 ľudí. Veľkej časti z nich sa dôchodok nezmenil ani po valorizácii, nakoľko neprekročili hranicu minimálneho dôchodku. „Prvá vec, ktorú urobíme, je vyriešenie tohto problému,“ povedal Fico.
Predseda Jednoty dôchodcov Slovenska Michal Kotian upozornil, že problém majú najmä osamotení dôchodcovia, ktorí dostávajú minimálny dôchodok. Tí sa často musia rozhodovať medzi nákupom životne dôležitých liekov alebo potravín. Z takýchto dôchodcov sa podľa Kotiana môžu stať bezdomovci. „Som presvedčený, že by sa táto koalícia mala zamyslieť nad tým, ako nám pomôcť ešte v tomto roku,“ dodal Kotian.

Trump pozastavil platnosť ciel na 90 dní mimo Číny, akcie v USA rastú
Akcie na Wall Street zaznamenali prudký rast po tom, ako americký prezident Donald Trump urobil opätovnú zmenu a oznámil pozastavenie platnosti väčšiny dovozných ciel.

Premiér sa stretol s indickou prezidentkou, na Slovensko pozval premiéra krajiny
Predseda vlády SR Robert Fico sa v stredu stretol v historickej budove Úradu vlády SR s indickou prezidentkou Draupadí Murmúovou.

SNS navrhne zrušenie transakčnej dane pre živnostníkov a malé firmy
Koaličná SNS na aktuálnej alebo nasledujúcej schôdzi Národnej rady (NR) SR navrhne čiastočné zrušenie dane z finančných transakcií, a to pre živnostníkov a firmy s obratom do 100.000 eur.

Štáty EÚ sa dohodli, že uvalia clá na vybrané tovary USA
Členské štáty EÚ v stredu hlasovali za návrh Európskej komisie na zavedenie obchodných protiopatrení voči Spojeným štátom a zhodli sa na tom, že clo na tovary z USA sa začne vyberať od 15. apríla.

Trump vyzval firmy z celého sveta, aby sa presunuli do Spojených štátov
Americký prezident Donald Trump v jednom z prvých verejných vyjadrení po nadobudnutí účinnosti nových ciel vyzval spoločnosti z celého sveta, aby presunuli svoje aktivity do Spojených štátov.