• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 1.3.2025Meniny má Radomír
Bratislava

Sudkyňa z Kočnerovej Threemy sa priznala, vypočula si rozsudok

  • 9:17 24.02.2023
  • Pezinok
Sudkyňa z Kočnerovej Threemy sa priznala, vypočula si rozsudok

Exsudkyňa Repáková z akcie Búrka už pozná svoj trest.

Bývalá sudkyňa Okresného súdu (OS) Bratislava I Miriam Repáková, ktorá bola zadržaná v rámci akcie Búrka, dostala pre zločin ohýbania práva dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky. V piatok o tom rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, keď schválila dohodu o vine a treste uzatvorenú medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a Repákovou. Rozhodnutie je právoplatné.

Okrem podmienečného trestu odňatia slobody dostala aj štvorročný zákaz vykonávania povolania sudcu. Poškodenú spoločnosť Technopol Servis odkázal súd s nárokom na náhradu škody na civilný proces. Repáková mala konať na objednávku.

Súd vyhodnotil túto dohodu o vine a treste ako primeranú a spravodlivú,“ povedala samosudkyňa ŠTS Ružena Sabová. Okrem priznania súd prihliadol aj na skutočnosť, že Repáková napomáha orgánom činným v trestnom konaní pri objasňovaní ďalšej trestnej činnosti.

Bývalú sudkyňu OS Bratislava I zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami v marci 2020. Stíhaná bola pre rozhodovanie o vlastníctve akcií v kauze Technopol Servis. Repáková figurovala v medializovanej komunikácii s podnikateľom Marianom Kočnerom. Podľa prokurátora konala nie na základe zisteného skutkového a právneho stavu veci, ale v prospech požiadavky Mariana K. a na základe odporúčania exsudcu Vladimíra S.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Fico: Ak nebude rešpektovaný iný názor, Európska rada sa nemusí dohodnúť

Fico: Ak nebude rešpektovaný iný názor, Európska rada sa nemusí dohodnúť

DNES - 10:32Domáce

Ak na mimoriadnom európskom samite nebude rešpektované, že niektoré krajiny majú iný názor na pokračovanie vojny na Ukrajine,

Prezident: EÚ sa musí správať v tejto vyhrotenej situácii zodpovedne a aktívne

Prezident: EÚ sa musí správať v tejto vyhrotenej situácii zodpovedne a aktívne

DNES - 9:59Domáce

Európska únia sa musí správať v tejto vyhrotenej situácii zodpovedne a hlavne aktívne.

Začína platiť novela infozákona, poskytovanie informácií môže byť spoplatnené

Začína platiť novela infozákona, poskytovanie informácií môže byť spoplatnené

DNES - 9:20Domáce

Od 1. marca nadobúda účinnosť novela zákona o slobodnom prístupe k informáciám, ktorú poslanci parlamentu schválili vlani v decembri.

Na horách napadlo do 30 centimetrov nového snehu

Na horách napadlo do 30 centimetrov nového snehu

DNES - 7:47Domáce

V slovenských pohoriach sa po dlhšom období bez zrážok objavilo sneženie, napadlo tam do 30 centimetrov nového snehu.

Od soboty platia v prevádzke MHD v Košiciach viaceré zmeny

Od soboty platia v prevádzke MHD v Košiciach viaceré zmeny

DNES - 7:19Domáce

Od soboty platia v prevádzke mestskej hromadnej dopravy v Košiciach viaceré zmeny, ktoré sa týkajú autobusovej dopravy.