Zubárka varuje: Takýmto spôsobom si zuby nikdy neumývajte

Multitasking je súčasťou dnešných uponáhľaných dní. Niektoré aktivity by sa však spájať nemali.
Spájanie niektorých aktivít rannej rutiny nemusia byť najlepším nápadom, hoci ušetria čas. Mnohí sa snažia zabiť dve muchy jednou ranou čistením zubov v sprche. Toto však môže spôsobiť celý rad nepríjemných problémov
Horúca voda môže rozbiť štetiny vašej zubnej kefky a znížiť jej účinnosť čistenia, varuje dentistka Payal Bhalla z Quest Dental. Krížová kontaminácia sa môže vyskytnúť aj vtedy, keď používate rovnaký zdroj vody na umývanie tela a úst, čo vedie k prenosu choroboplodných zárodkov z iných častí tela do úst a potenciálne ohrozuje váš imunitný systém, informuje portál Metro.
V sprchovej hlavici sa môžu nachádzať baktérie, a keď si umývate zuby pod sprchovou hlavicou, môžete svoju zubnú kefku vystaviť týmto baktériám, čím sa opäť zvyšuje pravdepodobnosť ochorenia, vysvetlila dentistka.
Pri bývaní v zdieľanej domácnosti existuje zvýšené riziko vystavenia vašej zubnej kefky baktériám niekoho iného. Navyše zvyšky zubnej pasty môžu spôsobiť, že povrchy budú šmykľavé a môžu spôsobiť pád a zranenie.
Problémy sa zväčšia, ak necháte kefu medzi jednotlivými použitiami v sprche. Baktérie sa môžu hromadiť na vašej zubnej kefke a potenciálne viesť k problémom so zdravím ústnej dutiny. Bhalla preto odporúča uchovávať tú kefku na suchom a čistom mieste, ďaleko od potenciálnych zdrojov kontaminácie, ako je záchod alebo umývadlo.
Vodu neušetríte
Hoci niektorí ľudia veria, že zlúčením týchto úloh osobnej hygieny šetria vodu, v skutočnosti to tak nemusí byť. Pri umývaní zubov v sprche môžete nakoniec spotrebovať viac vody, ako je potrebné. Ak necháte tečúcu vodu počas čistenia zubov, môžete minúť oveľa väčšie množstvo vody.
Efektívnejším spôsobom, ako ušetriť vodu pri čistení zubov, je vypnúť kohútik. Tento jednoduchý zvyk môže časom ušetriť značné množstvo vody.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.