Vodička pri nehode prišla o život, pravdepodobne dostala šmyk

K čelnej zrážke pravdepodobne došlo kvôli šmyku.
Nitrianski dopravní policajti zasahovali v utorok (14. marca) pri tragickej dopravnej nehode, ku ktorej došlo na ceste I/51 za križovatkou na obec Golianovo smerom na Vráble. Polícia o tom informuje na Facebooku.
48-ročná vodička Fordu mala na mieste z presne nezistených príčin prejsť do protismeru, kde sa čelne zrazila s oprotiidúcim Volkswagenom. "Vodička Fordu pri dopravnej nehode utrpela zranenia nezlučiteľné so životom a 27-ročný vodič Golfu sa zranil ťažko," informuje polícia.
Zranenému vodičovi odobrali krv na zistenie prítomnosti alkoholu. U nebohej vodičky bola nariadená pitva. Polícia pritom poznamenáva, že k nehode došlo pravdepodobne kvôli šmyku na mokrej vozovke.
"Okolnosti dopravnej nehody, miera zavinenia a príčina sú predmetom vyšetrovania nitrianskej dopravnej polície," dodáva polícia.

Opozícia kritizuje, že zmena týkajúca sa povinnej materskej školy nerieši segregáciu
Progresívne Slovensko, hnutie Slovensko a Kresťanská únia kritizujú, že plánovaná zmena týkajúca sa povinnej materskej školy pre všetky deti od troch rokov nerieši segregáciu rómskych detí.

Vláda schválila návrh na zvýšenie platov zamestnancov v školstve
Zaviesť chce aj príplatok za hodnotenie pedagogického a odborného zamestnanca ako spôsob nadtarifného odmeňovania zamestnancov v závislosti od ich výkonu a kvality vykonávanej práce.

Samosprávy: Hrozí, že vláda presunie 400 miliónov eur do iných štátnych projektov
Samosprávy vyzvali vládu, aby nepresúvala financie z Programu Slovensko pre samosprávy do iných oblastí, a to v súvislosti s novými prioritami Európskej komisie vo využívaní eurofondov.

Systém ospravedlňovania vymeškaných hodín žiakov sa má zmeniť
Systém ospravedlňovania vymeškaných hodín žiakov základných a stredných škôl a detí, ktoré plnia povinné predprimárne vzdelávanie v materských školách, sa má zmeniť.

Kaliňák: Výstavba novej nemocnice v Bratislave bude prebiehať štandardne
Výstavba novej Národnej nemocnice generála Milana Rastislava Štefánika v Bratislave bude podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka prebiehať štandardne.