Problémy so spánkom? Zjedzte večer toto ovocie a budete spať lepšie a dlhšie

Snažíte sa večer čo večer rýchlo zaspať, no márne sa s tým trápite? Riešenie sa môže skrývať vo vašej kuchyni.
Odborníci tvrdia že so spánkom môže pomôcť aj toto zelené ovocie. Kivi je nízkokalorické a veľmi výživné ovocie. Jedna plodina obsahuje iba 42 kalórií a významné množstvo živín. Mužom a ženám poskytuje 23 % a 31 % každodennej potrebnej dávky vitamínu K. Obsahuje tiež slušné množstvo folátu a draslíka, ako aj niekoľko stopových minerálov
Konzumácia kivi môže prospieť tráviacemu traktu, znížiť zápal a znížiť hladinu cholesterolu. Tieto účinky sú spôsobené vysokým množstvom vlákniny a karotenoidových antioxidantov, ktoré poskytujú.
Podľa štúdií má kivi blahodarný vplyv aj na spánok. V 4-týždňovej štúdii konzumovalo 24 dospelých každú noc hodinu pred spaním dve kivi. Na konci štúdie účastníci zaspali o 42 % rýchlejšie, ako keď pred spaním nič nejedli. Okrem toho sa ich schopnosť prespať celú noc bez prebudenia zlepšila o 5 %, zatiaľ čo ich celkový čas spánku sa zvýšil o 13 %.
Účinky kivi na podporu spánku sa zvyknú pripisovať serotonínu, ktorý pomáha regulovať spánkový cyklus.
Tiež sa predpokladá, že protizápalové antioxidanty v kivi, ako je vitamín C a karotenoidy, môžu byť čiastočne zodpovedné za účinky podporujúce spánok.
Na určenie účinkov, ktoré môžu mať kivi v prípade zlepšenia spánku, sú potrebné ďalšie vedecké dôkazy. Napriek tomu zjedenie 1 – 2 stredne veľkých kivi pred spaním vám môže pomôcť rýchlejšie zaspať a zostať spať dlhšie.
Ďalšie potraviny, ktoré môžu pomôcť pri spánku, sú mandle, losos, ovos, avokádo, vajcia a banány. Špecialisti na spánok tiež odporúčajú držať sa prísneho časového rozvrhu spánku, vyhýbať sa kofeínu príliš neskoro počas dňa a cvičiť ráno.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.