• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.2.2025Meniny má Vanda
Bratislava

Japonsko prisľúbilo miliardu dolárov ako pomoc krajinám susediacim s Ukrajinou

  • 19:34 11.05.2023
  • Tokio
Japonsko prisľúbilo miliardu dolárov ako pomoc krajinám susediacim s Ukrajinou

Japonsko poskytne miliardu dolárov krajinám susediacim s Ukrajinou, aby im pomohlo pri prijímaní ukrajinských utečencov, oznámil vo štvrtok japonský minister financií Šuniči Suzuki.

Okrem potvrdenia doterajších výsledkov našej finančnej pomoci (pre Ukrajinu), by sme tiež chceli hovoriť o tom, ako posilniť našu spoluprácu s medzinárodnými finančnými inštitúciami a ako pomôcť krajinám susediacim s Ukrajinou okrem iného s prijímaním ukrajinských utečencov,“ uviedol Suzuki na zasadnutí ministrov financií a šéfov centrálnych bánk G7 v japonskej Niigate. TASR o tom informuje podľa správy televízie CNN.

Finančná pomoc bude poskytnutá cez štátnu Japonskú banku pre medzinárodnú spoluprácu (JBIC). Okrem iného budú tieto peniaze použité aj na uľahčenie investovania pre japonské firmy v týchto krajinách, uvádza agentúra Reuters.

Rád by som dosiahol konkrétne výsledky a predstavil ich na summite v Hirošime,“ dodal Suziku. V Hirošime sa 19. mája začne summit skupiny G7, ktorého organizátorom je Japonsko.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Odchod Slovenska z EÚ? Toto tvrdí Európska komisia

Odchod Slovenska z EÚ? Toto tvrdí Európska komisia

DNES - 12:16Zahraničné

Podľa hovorkyne Ursuly von der Leyenovej sú predsedníčka EK a Robert Fico v pravidelnom kontakte.

EÚ označila odpojenie pobaltských štátov od ruskej elektriny za víťazstvo

EÚ označila odpojenie pobaltských štátov od ruskej elektriny za víťazstvo

DNES - 11:32Zahraničné

Šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová v piatok označila nadchádzajúce odpojenie pobaltských štátov od ruskej energetickej siete za "víťazstvo slobody".

Szijjártó: Medzinárodný trestný súd sa stal zaujatým politickým nástrojom

Szijjártó: Medzinárodný trestný súd sa stal zaujatým politickým nástrojom

DNES - 11:31Zahraničné

Podľa šéfa maďarskej diplomacie Maďarsko prehodnocuje spoluprácu s ICC.

Rozhovory s USA nie sú múdre, tvrdí Chameneí

Rozhovory s USA nie sú múdre, tvrdí Chameneí

DNES - 11:06Zahraničné

Iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí vyzval v piatok svoju vládu, aby nerokovala so Spojenými štátmi.

Orbán ocenil Trumpove kroky v obmedzovaní vplyvu

Orbán ocenil Trumpove kroky v obmedzovaní vplyvu "liberálno-globálnej elity"

DNES - 10:42Zahraničné

"Liberálno-globálna elita" podľa maďarského premiéra financovala svoje ciele z peňazí amerických daňových poplatníkov.