Biden sa stretol so Zelenským a oznámil novú dodávku zbraní pre Ukrajinu
- 9:22 21.05.2023
- Hirošima
Americký prezident Joe Biden v nedeľu oznámil novú dodávku zbraní pre Ukrajinu. Urobil tak na stretnutí s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským na summite krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime. TASR správu prevzala z agentúry AFP a webovej stránky stanice CNN.
Súčasťou balíka bude podľa Bidena strelivo, delostrelecká munícia a obrnené vozidlá. Všetci členovia skupiny G7 podľa jeho slov podporujú Ukrajinu.
„USA aj naďalej robia všetko, čo môžu, aby posilnili schopnosť Ukrajiny brániť sa,“ povedal Biden. Tiež vyjadril podporu pre dosiahnutie spravodlivého mieru na Ukrajine.
Americký prezident v piatok neoficiálne uviedol, že jeho krajina podporí dodanie stíhačiek F-16 Kyjevu i výcvik ukrajinských pilotov.
Ukrajinský prezident v sobotu priletel do Japonska na palube francúzskeho vládneho lietadla zo summitu Ligy arabských štátov (LAŠ) v Saudskej Arábii.
Nedeľňajšia schôdzka bola prvým osobným stretnutím Bidena so Zelenským od februára, keď americký prezident pricestoval na vopred neohlásenú návštevu Kyjeva, pripomína CNN.
Pápež má zápal priedušiek
Pápež František má už niekoľko dní zápal priedušiek.
Trumpom iniciovaná pracovná skupina má vykoreniť protikresťanské nálady v USA
Americký prezident Donald Trump vo štvrtok oznámil, že rozhodol o vytvorení pracovnej skupiny, ktorá má vykoreniť údajné protikresťanské nálady vo federálnych úradoch i v celej spoločnosti.
Na ostrove Santorini vyhlásili núdzový stav
Na gréckom ostrove Santorini bol vo štvrtok v súvislosti s pokračujúcou sériou zemetrasení vyhlásený núdzový stav.
12-ročná školáčka plánovala vraždu, polícia jej v tom zabránila
Českej polícii sa podarilo zabrániť pokusu o vraždu, ktorú plánovalo dieťa.
Trump: Po skončení bojov by Izrael mohol odovzdať Pásmo Gazy Spojeným štátom
Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok na svojej sociálnej sieti Truth Social opätovne vyjadril k svojmu návrhu budúceho usporiadania Pásma Gazy.