• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 7.2.2025Meniny má Vanda
Bratislava

Zmätočné správy z Ukrajiny: Hovorca vysvetľuje Zelenského slová o Bachmute

  • 10:46 21.05.2023
  • Kyjev
Zmätočné správy z Ukrajiny: Hovorca vysvetľuje Zelenského slová o Bachmute

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj poprel tvrdenia, že ruské sily dobyli mesto Bachmut na východe Ukrajiny. Uviedol to v nedeľu hovorca prezidentskej kancelárie Serhij Nikiforov. TASR správu prevzala z webovej stránky stanice CNN a Nikiforovho vyjadrenia na sociálnej sieti.

Domnievam sa, že nie,“ reagoval Zelenskyj na otázku novinárov, či si myslí, že Kyjev má ešte stále Bachmut pod kontrolou a na nasledujúcu otázku o tvrdeniach, že Rusi mesto obsadili.

Prezidentská kancelária neskôr objasnila, že prezident reagoval na tvrdenia, či Rusi mesto obsadili. „Prezident tým poprel, že bol Bachmut obsadený,“ uviedol Nikiforov.

Viaceré média v nedeľu informovali, že Zelenskyj nepriamo potvrdil dobytie Bachmutu ruskými silami. Odvolávali sa na jeho vyjadrenia zo summitu krajín skupiny G7 v japonskej Hirošime.

Agentúra DPA neskôr napísala, že ukrajinský prezident bol vo svojich vyjadreniach nejednoznačný.

Zelenskyj zdôraznil, že Bachmut je takmer úplne zničený a je v ňom množstvo Rusov. Označil to za tragédiu a poďakoval sa ukrajinským vojakom za ich úsilie.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump nariadil uvalenie sankcií na Medzinárodný trestný súd

Trump nariadil uvalenie sankcií na Medzinárodný trestný súd

DNES - 6:13Zahraničné

Americký prezident Donald Trump podpísal vo štvrtok výkonné nariadenie na uvalenie sankcií voči Medzinárodnému trestnému súdu v Haagu za vyšetrovanie Izraela, ktorý je spojencom USA.

Pápež má zápal priedušiek

Pápež má zápal priedušiek

VČERA - 21:35Zahraničné

Pápež František má už niekoľko dní zápal priedušiek.

Trumpom iniciovaná pracovná skupina má vykoreniť protikresťanské nálady v USA

Trumpom iniciovaná pracovná skupina má vykoreniť protikresťanské nálady v USA

VČERA - 20:52Zahraničné

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok oznámil, že rozhodol o vytvorení pracovnej skupiny, ktorá má vykoreniť údajné protikresťanské nálady vo federálnych úradoch i v celej spoločnosti.

Na ostrove Santorini vyhlásili núdzový stav

Na ostrove Santorini vyhlásili núdzový stav

VČERA - 18:36Zahraničné

Na gréckom ostrove Santorini bol vo štvrtok v súvislosti s pokračujúcou sériou zemetrasení vyhlásený núdzový stav.

12-ročná školáčka plánovala vraždu, polícia jej v tom zabránila

12-ročná školáčka plánovala vraždu, polícia jej v tom zabránila

VČERA - 15:45Zahraničné

Českej polícii sa podarilo zabrániť pokusu o vraždu, ktorú plánovalo dieťa.