Telo slovenského podnikateľa našli v Maďarsku, polícia pátra po nebezpečnom mužovi

Maďarskí a slovenskí policajti objasnili vraždu slovenského podnikateľa.
Maďarskí a slovenskí policajti objasnili vraždu slovenského podnikateľa Tibora Szűcsa z obce Číčov v okrese Komárno. V tejto súvislosti maďarská polícia vydala medzinárodný zatykač na podozrivého menom Gergely Sárközi, pričom troch ďalších podozrivých už zadržali. Na spoločnej tlačovej konferencii v Budapešti to uviedli v utorok predstavitelia slovenskej a maďarskej polície, informuje spravodajca TASR.
Traja zadržaní muži sú slovenskí občania, dvaja boli zadržaní na Slovensku a jeden v Maďarsku. Gergely Sárközi, po ktorom polícia pátra, je nebezpečný a má zbraň. "Kto pozná miesto jeho pobytu, nech o tom čo najskôr informuje políciu a zavolá na číslo 112," uviedla maďarská polícia.
Foto: police.hu
Podnikateľ naposledy telefonoval 2. mája v obci Trávnik v okrese Komárno, následne ho rodina nahlásila ako nezvestného. Jeho zhorené auto našli 3. mája pri meste Pápa na severozápade Maďarska. Zakopané telo zavraždeného vypátral policajný pes 12. mája. Totožnosť podnikateľa potvrdila pitva.
Riaditeľ odboru Západ NAKA Rudolf Patka uviedol, že slovenská polícia vedie trestné stíhanie pre trestný čin úkladnej vraždy, ktorá sa stala 2. mája. Na mieste vraždy, v rodinnom dome, boli zaznamenané najdôležitejšie biologické stopy, ale našli sa aj dôkazy súvisiace s použitou zbraňou a nábojom.
Vo vyhorenom aute našli 200-litrový sud, v ktorom bol pravdepodobne benzín. Maďarská polícia v tejto súvislosti začala vyšetrovanie pre podozrenie z vraždy a zadržala jedného podozrivého, spresnil riaditeľ maďarskej Divízie ochrany života a cieľového pátrania Pohotovostnej polície Národnej kancelárie vyšetrovania (KR NNI) Gábor Hiripi.
Riaditeľ KR NNI Áron Jeney varoval, že 44-ročný Gergely Sárközi je na úteku, má zbraň, a je nebezpečný. Jeney mu adresoval výzvu, aby sa čo najskôr vzdal.

Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut
Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy sa v nedeľu večer zrazilo šesť áut. V úseku je diaľnica prejazdná iba v pravom, odbočovacom jazdnom pruhu.

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka
Poranenie členka utrpela v nedeľu 75-ročná slovenská turistka pod vrcholom Ploská vo Veľkej Fatre.

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz
V noci na pondelok (28. 4.) a v skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi
Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň
Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.