Premiér sa v stredu stretne s Macronom, von der Leyenovou i Fialom
![Premiér sa v stredu stretne s Macronom, von der Leyenovou i Fialom](https://data.info.sk/photo/article/2023/05/233742/o_eZB5B8T.jpg)
Predseda vlády SR Ľudovít Ódor sa v stredu (31. 5.) stretne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a aj s českým premiérom Petrom Fialom.
TASR o tom informovali z tlačového a informačného odboru Úradu vlády (ÚV) SR. S Macronom bude Ódor hovoriť o vzájomných vzťahoch oboch krajín, ako aj o aktuálnej geopolitickej a hospodárskej situácii.
„Na ÚV SR tiež privíta svojho českého kolegu Petra Fialu. Vzhľadom na to, že Česká republika je naším najbližším partnerom, témou pracovnej večere bude najmä prehlbovanie a rozvoj slovenskej a českej spolupráce vo viacerých oblastiach,“ podotkli z ÚV SR.
Priblížili, že Ódor sa v stredu zúčastní aj na medzinárodnej bezpečnostnej konferencii Globsec 2023, kde sa stretne s von der Leyenovou, s chorvátskym premiérom Andrejom Plenkovićom či s podpredsedníčkou vlády Ukrajiny pre európsku a euroatlantickú integráciu Oľhou Stefanišynovou.
![Šutaj Eštok: Telefonát Trumpa s Putinom otvára priestor na mierové rokovania](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260718/s_xY2Jn9T.jpg)
Šutaj Eštok: Telefonát Trumpa s Putinom otvára priestor na mierové rokovania
Stredajší rozhovor amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina otvára reálny priestor na rokovania o mieri na Ukrajine.
![PS: Niektoré návrhy na zmenu ústavy od KDH sú škodlivé, vyzývame na porážku Fica](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260716/s_0KnCVqZ.jpg)
PS: Niektoré návrhy na zmenu ústavy od KDH sú škodlivé, vyzývame na porážku Fica
Hlavnou úlohou opozície by mala byť porážka šéfa Smeru-SD a premiéra Roberta Fica v predčasných voľbách.
![SaS kritizuje Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity za slabé výsledky](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260714/s_rWmrTli.jpg)
SaS kritizuje Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity za slabé výsledky
Opozičná SaS kritizuje vládu za zlyhania v oblasti marginalizovaných rómskych komunít.
![Zdravotné poisťovne upozorňujú na podvodnú SMS kampaň](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260712/s_zWVPb7q.jpg)
Zdravotné poisťovne upozorňujú na podvodnú SMS kampaň
Súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union upozorňujú na podvodnú SMS kampaň.
![SaS: Vláda by mala odvolať z funkcie predsedu ÚGKK Juraja Cellera](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260711/s_5BC7319.jpg)
SaS: Vláda by mala odvolať z funkcie predsedu ÚGKK Juraja Cellera
Vláda by mala aj formálne odvolať z funkcie predsedu Úradu geodézie, kartografie a katastra Juraja Cellera, ktorý po kyberútoku na kataster oznámil koncom januára svoju rezignáciu.