Najlepšia poloha na spánok počas teplých nocí: Takto sa schladíte a dosýta vyspíte

Zlepšiť spánok počas teplého počasia pomôže hydratácia, cvičenie v skorších hodinách a tiež konkrétna poloha pri spánku.
Dobre sa vyspať pri rastúcich teplotách je pre mnohých ťažšie ako inokedy. Bez správneho množstva spánku však môžete mať problémy s vykonávaním každodennej rutiny a dokonca sa môže zvýšiť riziko iných zdravotných stavov v prípade, že to trvá nejaký čas. Preto je dôležité tento spánkový problém vyriešiť.
„Tí, ktorí zvyčajne spia vodorovne, by mali skúsiť spať v teplom počasí na jednej strane. Táto poloha vystavuje väčšiu časť tela vzduchu," povedala špecialistka pre portál Express. Vtedy môže teplo z tela ľahšie uniknúť, čo následne reguluje telesnú teplotu na normálnejšiu úroveň.
Na zvládnutie tepla v noci udržujte hlavu a nohy v pohode. Tajomstvom regulácie telesného tepla je udržiavať vaše telo v teple, ale zasahovať do hlavných pulzných bodov, ako je vaša hlava, krk, zápästia a chodidlá. Udržiavaním týchto kľúčových oblastí chladnejšími a mimo dosahu tepla krytov pomôže znížiť teplotu jadra.
Ak na tieto tlakové oblasti položíte studený obklad alebo ich dáte pod tečúcu studenú vodu, rýchlo znížite telesnú teplotu. Dokážete tak totiž ochladiť krv cirkulujúcu v tele, vďaka čomu rýchlejšie pocítite príjemný chlad.
Ochladiť sa v noci pomôže aj správna posteľná bielizeň. Odložte obliečky z česanej bavlny, syntetickej látky či saténové obliečky a vymeňte ich počas leta za niečo ľahšie a priedušnejšie, ako je napríklad bavlna či ľan.
Pyžamo neodkladajte a dostatočne sa hydratujte
Mnohí kvôli teplu ako prvé odkladajú pyžamo. Spať bez oblečenia však nie je vždy ideálnym riešením. Kvôli nepríjemne lepiacemu potu sa nebudete cítiť dobre.
Ľahké pyžamo so širokými nohavicami alebo nočná košieľka voľného strihu pomôže bojovať s potom.
Počas letných mesiacov je kľúčové zostať hydratovaný. Počas noci vám môže pomôcť dosiahnuť pokles telesnej teploty, čo pomáha vyvolať ospalosť.
Cvičte skôr
Zostať aktívny je osvedčený spôsob, ako zlepšiť kvalitu spánku, bez ohľadu na ročné obdobie. Odporúča sa však vyhnúť večernému tréningu a zvýšiť tak svoju vnútornú teplotu pred spaním. Namiesto toho sa pustite do cvičenia skoro ráno, keď sú teploty chladnejšie.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.