Tenistka Jana Čepelová vyhrala turnaj v Dubaji

• 15:51 16.11.2013
  • DUBAJ

Slovenská tenistka Jana Čepelová získala svoj piaty seniorský titul vo dvojhre na úrovni Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), prvý po viac ako dvoch rokoch.

Ako nasadená jednotka zvíťazila v sobotňajšom finále singlovej súťaže na turnaji ITF Al Habtoor Tennis Challenge v Dubaji v SAE nad skúsenou 31-ročnou Taliankou Mariou-Elenou Camerinovou suverénne 6:1, 6:2. Niekdajšej 41. hráčke svetového rebríčka Camerinovej (teraz 235. pozícia) sa revanšovala za prehru 6:7 (2), 3:6, ktorú inkasovala v apríli na antuke v poľských Katoviciach.

Zverenkyňa Martina Zathureckého Čepelová sa dosiaľ naposledy na podujatí ITF radovala v auguste 2011 na "25-ke" v Prahe. Medzičasom štartovala prevažne na hlavnej profesionálnej úrovni WTA.

Dvojhra - finále:
Jana Čepelová (SR-1) - Maria-Elena Camerinová (Tal.) 6:1, 6:2

Dvadsaťročná Košičanka figuruje na 93. priečke v hodnotení, už bola aj na 61. stupienku. Od augustovej prehry v 1. kole newyorských grandslamových US Open s Taliankou Camilou Giorgiovou hrala pre problémy s chrbtom iba na dvoch turnajoch pred dubajským. Minulý týždeň podľahla v osemfinálovom 2. kole dvojhry na podujatí ITF v Istanbule Chorvátke Ane Vrljičovej 6:2, 6:7 (4), 6:7 (3).

"Som veľmi rada, že sa mi to dnes podarilo 'doklepnúť' a zvíťaziť, bolo to ťažké. Bola som totiž fyzicky vyčerpaná po piatkovom náročnom zápase. Chcem sa podeliť o výhru najmä s trénerom Martinom Zathureckým a fyzioterapeutom Zdenkom Ďurišom, ktorí odviedli super robotu, za čo im ďakujem. Nemenej všetkým, ktorí mi verili a pomáhali, aby som bola čo najrýchlejšie fit. Veľká vďaka za podporu patrí aj rodičom a celej mojej rodine. Nebolo to jednoduché obdobie, keď som nemohla hrať vinou chrbta, ale zvládli sme to," uviedla Jana Čepelová pre agentúru SITA a dodala: "Bol to môj posledný tohtoročný turnaj. Najbližším programom je kondičné sústredenie v Tatrách."