• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 12.2.2025Meniny má Perla
Bratislava

Matovič: PVV má málo konkrétnosti a veľa vaty

  • 16:53 13.06.2023
  • Bratislava
Matovič: PVV má málo konkrétnosti a veľa vaty

Programové vyhlásenie vlády (PVV) Ľudovíta Ódora obsahuje málo konkrétností a veľa vaty.

Vyhlásil to expremiér a líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič v pléne Národnej rady (NR) SR počas diskusie k vládnemu programu. Podotkol, že vláda je najvyšší výkonný, a nie len analytický orgán.

Akoby vláda stále nepochopila, že je najvyšší výkonný orgán štátu, a nie analytický,“ uviedol v súvislosti s vládnym programom Matovič. Obsahuje podľa neho veľa výhovoriek o tom, ako má kabinet málo času a ako bude posudzovať niektoré problémy a navrhne riešenia. Obáva sa preto aj čerpania eurofondov. Podotkol, že keď odborník príde do vlády, očakáva od neho, že bude zorientovaný v problémoch jednotlivých rezortov, nebude tápať a od prvého dňa „buchne klinec po hlavičke“.

Líder obyčajných ľudí je sklamaný aj z toho, že sa do PVV nedostali požiadavky jeho hnutia. Negatívne vníma i to, že poslanci nedostali návrh vládneho programu skôr, než ho zverejnili. Bez ohľadu na to, že poslanci z klubu obyčajných ľudí vláde dôveru nevyslovia, prípadné dobré návrhy kabinetu podľa slov Matoviča vedia podporiť.

Zároveň sa ohradil voči vyjadreniam vlády, že verejné financie na Slovensku sú historicky v najhoršom stave. Poukázal pritom na dáta medzinárodných ratingových agentúr. Matovič tiež odmieta, že by vlády v rokoch 2020 až 2022 hospodárili zle a spôsobili rozvrat verejných financií.

To, že sme analytici, nepovažujem za našu nevýhodu,“ reagoval premiér Ódor s tým, že to vidí opačne a že sa držia faktov. Odmieta, že by kabinet prvých 30 dní po svojom menovaní nepracoval. Poukázal napríklad na kroky svojej vlády pri prehodnocovaní projektov týkajúcich sa plánu obnovy.

Čo sa týka verejných financií, Ódor sa odvoláva napríklad na Európsku komisiu, podľa ktorej budeme mať tento rok najvyšší deficit v rámci Únie. „Nehovorím, že je to výsledok jednej vlády. To je výsledok toho, čo sme tu mali za ostatných 20 rokov,“ poznamenal. Na margo podmienok obyčajných ľudí smerom k vláde a jej podpore podotkol, že ak dá niekto nesplniteľné požiadavky v rozpore s DNA vlády, nie je možné s nimi súhlasiť.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kontrolné práce na brale pri Strečne si vyžiadajú krátkodobú uzáveru cesty I/18

Kontrolné práce na brale pri Strečne si vyžiadajú krátkodobú uzáveru cesty I/18

DNES - 13:51Domáce

Žilinská krajská polícia upozorňuje motoristov na pripravované krátkodobé uzavretie cesty I/18 v Strečnianskej úžine.

Aj druhého košického policajta z kauzy zabitia prepustili

Aj druhého košického policajta z kauzy zabitia prepustili

DNES - 13:46Domáce

V kauze zabitia zaistenej osoby z novembra minulého roka v Košiciach prepustili zo služobného pomeru aj druhého policajta.

Robert Kaliňák: Diskutujeme o postupne zvyšovanom príspevku na obranu

Robert Kaliňák: Diskutujeme o postupne zvyšovanom príspevku na obranu

DNES - 13:38Domáce

Ministerstvo obrany SR diskutuje o postupne zvyšovanom každoročnom príspevku na výdavky na obranu.

Susko: SR podá na ESĽP medzištátnu sťažnosť proti Belgicku v prípade Chovanec

Susko: SR podá na ESĽP medzištátnu sťažnosť proti Belgicku v prípade Chovanec

DNES - 12:50Domáce

Slovensko podá medzištátnu sťažnosť proti Belgickému kráľovstvu na Európsky súd pre ľudské práva v prípade úmrtia slovenského občana Jozefa Chovanca.

A. Világi: Je možné predpokladať, že sme opäť o krok bližšie k predčasným voľbám

A. Világi: Je možné predpokladať, že sme opäť o krok bližšie k predčasným voľbám

DNES - 12:20Domáce

Vzhľadom na postupnú eskaláciu vnútrokoaličného konfliktu je možné predpokladať, že sme opäť o krok bližšie k predčasným voľbám.