Nevyslovenie dôvery vláde Ódora prehĺbi chaos v krajine, myslí si to strana Modrí, Most-Híd
![Nevyslovenie dôvery vláde Ódora prehĺbi chaos v krajine, myslí si to strana Modrí, Most-Híd](https://data.info.sk/photo/article/2023/06/234732/o_EiLrhot.jpg)
Poslanci Národnej rady (NR) SR nevyslovením dôvery vláde Ľudovíta Ódora prehĺbili chaos v krajine.
Myslí si to mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd (MM). Kritizuje aj spôsob vedenia rozpravy o programovom vyhlásení kabinetu. Vyplýva to z jej stanoviska.
„Výsledok štvrtkového hlasovania v NR SR nás neprekvapuje. Rovnako nás neprekvapuje, že prevažná väčšina poslancov sa rozhodla pre politický boj s premiérom a jeho ministrami, a to i napriek tomu, že sa v septembrových voľbách neuchádzajú o priazeň voličov,“ uviedla.
Je presvedčená, že Slovensko potrebuje konštruktívnu, vecnú a na skutočné problémy občanov orientovanú politiku. „Od vymenovania vlády odborníkov sme svedkami toho, že vládnuť sa dá aj inak, komunikovať sa dá aj slušne a konštruktívne,“ dodala.
Ódorov kabinet vo štvrtok nezískal dôveru parlamentu. Poslanci Národnej rady SR odmietli jeho programové vyhlásenie. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v zmysle ústavy vládu Ľudovíta Ódora poverí vykonávaním jej pôsobnosti až do zostavenia novej vlády, ktorá vzíde zo septembrových predčasných parlamentných volieb.
![Matúš Šutaj Eštok: Hlas-SD je pripravený na diskusiu o možnej rekonštrukcii vlády](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260634/s_GAmj6F7.jpg)
Matúš Šutaj Eštok: Hlas-SD je pripravený na diskusiu o možnej rekonštrukcii vlády
Koaličný Hlas-SD je pripravený na diskusiu o možnej rekonštrukcii vlády. Pred rokovaním vládneho kabinetu to uviedol predseda Hlasu a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.
![Vodiči pod vplyvom drog na diaľnici: Ohrozené bolo aj malé dieťa](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260632/s_php1jrfgk.jpg)
Vodiči pod vplyvom drog na diaľnici: Ohrozené bolo aj malé dieťa
V pondelok 10. februára 2025 prijala polícia na linke 158 oznámenie od 33-ročnej vodičky, ktorá sa v čase telefonátu nachádzala na diaľnici R7 v smere na Dunajskú Stredu.
![OÚ prokurátorovi v prípade zasahovania do kampane Šutajom Eštokom nevyhovel](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260631/s_Qqn052l.jpg)
OÚ prokurátorovi v prípade zasahovania do kampane Šutajom Eštokom nevyhovel
Odbor všeobecnej vnútornej správy Okresného úradu Bratislava protestu prokurátora v prípade údajného zasahovania do prezidentskej kampane nevyhovel.
![Žena, zranená pri požiari bytu, zraneniam podľahla](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260630/s_h3GMvOU.jpg)
Žena, zranená pri požiari bytu, zraneniam podľahla
Pri požiari bytu vo Vrábľoch prišla o život 80-ročná majiteľka bytu. Požiar vypukol v utorok (11. 2.) v popoludňajších hodinách.
![S deťmi je o tragédiách potrebné hovoriť citlivo, odporúča psychológ](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260628/s_UiUvfOY.jpg)
S deťmi je o tragédiách potrebné hovoriť citlivo, odporúča psychológ
Tragické udalosti zasahujú nielen dospelých, ale aj deti, ktoré často nemajú dostatočné nástroje na spracovanie silných emócií.