Tieto 4 nápoje zhoršujú inkontinenciu

Ak trpíte inkontinenciou moču, týmto nápojom sa radšej vyhýbajte.
Inkontinenciou trpí v priemere 5 % svetovej populácie. Samovoľný únik moču prináša nielen zdravotný problém, ale aj stres, stratu sebavedomia či úplné obmedzenie kontaktov s inými ľuďmi.
Medzi činnosti, ktoré spúšťajú únik moču, patrí kýchanie, smiech, zdvíhanie ťažkých bremien či cvičenie. Pričom medzi potrebou močiť a uvoľnením moču je často len niekoľko sekúnd. Takýto nutkavý pocit môže spôsobiť aj náhla zmena polohy, zvuk tečúcej vody, pohlavný styk.
Tento zdravotný stav si často ľudia ešte zhoršujú sami, napríklad nápojmi, ktoré pijú. Zdravotné sestry sa pre portál Express podelili o štyri nápoje, ktoré inkontinenciu ešte zhoršujú.
Prvým nápojom, ktorý treba obmedziť, je alkohol, druhá v poradí je citrusová šťava. Medzi ďalšie nápoje, ktorým sa treba vyhnúť, patria sýtené nápoje a nápoje obsahujúce kofeín.
Doplňujte správne tekutiny
Spontánne úniky moču nie je však vhodné riešiť obmedzením príjmu tekutín. Je potrebné dodržiavať štandardný pitný režim, v priemere 1,8 l denne, radí Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach na svojom webe. Neodporúča však pitie močopudných čajov, rovnako sladených a kofeínových nápojov, ako aj nadmerné pitie alkoholu.
Pitie množstva vody môže byť veľkou pomocou pri inkontinencii, povedali zdravotné sestry pre Express. To, že menej pitia pomôže s únikom moču, je mýtus. Môže to mať podľa nich dokonca opačný účinok a príznaky zhoršiť.
Povedali: „Bohužiaľ, pitie menšieho množstva vody môže viesť k koncentrovanejšiemu moču, čo môže spôsobiť podráždenie močového mechúra a časom znížiť jeho celkovú kapacitu.” Navyše nedostatok tekutín môže spôsobiť dehydratáciu a problémy s ňou spojené.
Kľúčové je piť vodu s mierou, čo je šesť až osem pohárov denne. Čokoľvek viac môže viesť k zavodneniu organizmu a následnej potrebe častejších ciest na toaletu, nevoľnosť i zvracanie.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.