Z vitríny v kostole ukradli kríž emeritného pápeža Benedikta XVI.
- 14:37 20.06.2023
- Mníchov
Neznámi páchatelia ukradli z vitríny v jednom z bavorských farských kostolov pektorál (náprsný kríž), ktorý patril zosnulému emeritnému pápežovi Benediktovi XVI. Informovala o tom miestna polícia. TASR správu prevzala z agentúry DPA.
Emeritný pápež svoj náprsný kríž venoval farskému kostolu sv. Oswalda vo svojom rodnom meste Traunstein. Ku krádeži došlo v pondelok.
Zlodeji sa vlámali do vitríny upevnenej v stene a pektorál odcudzili. Okrem toho poškodili aj pokladničku na príspevky za noviny a časopisy a ukradli z nej peniaze, uvádza sa v policajnej správe.
„Nemôžeme vylúčiť, že išlo o cielený čin. Prípad už vyšetruje bavorská kriminálna polícia,“ uviedol policajný hovorca. Na mieste sa v utorok nachádzal aj zásahový tím, ktorý kostol uzavrel a zaisťoval stopy.
Proti maďarskému zákonu o ochrane suverenity sa po ČR postavilo aj Dánsko
V súdnom spore Európskej únie proti Maďarsku v kauze zákona o ochrane národnej suverenity sa po Česku v utorok proti Maďarsku postavilo aj Dánsko.
Fiala sa v Bruseli stretol s Ficom, adresoval mu nespokojnosť
Petr Fiala sa na osobnom stretnutí vyhradil voči útokom slovenského premiéra na českých politikov a médiá.
Kremeľ: Sme pripravení rokovať so Zelenským hoci nemá legitimitu
Hovorca Kremľa v stredu vyhlásil, že Rusko je pripravené rokovať s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským napriek tomu, že ho nepovažuje za legitímneho prezidenta Ukrajiny.
Polícia po útoku vo švédskom meste Örebro varuje pred dezinformáciami
Švédska polícia v stredu varovala pred dezinformáciami šírenými na sociálnych sieťach v súvislosti s utorkovým útokom vo vzdelávacom centre v meste Örebro, ktorý si vyžiadal 11 mŕtvych vrátane útočníka.
Scholzova SPD zaznamenala v Nemecku nárast podpory voličov
Najnovší predvolebný prieskum v Nemecku ukázal, že podpora Sociálnodemokratickej strany Nemecka kancelára Olafa Scholza vzrástla o tri percentá s celkovým ziskom 15 percent.