• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.2.2025Meniny má Veronika
Bratislava

Útočník s nožom zabil jedného človeka a niekoľkých zranil

  • 8:21 09.07.2023
  • Berlín
Útočník s nožom zabil jedného človeka a niekoľkých zranil

Jednu obeť a niekoľko zranených si v sobotu vyžiadal útok nožom v meste Bad Hönningen na západe Nemecka, oznámila miestna polícia. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Polícia oznámila, že obyvateľom mesta už nehrozí nijaké nebezpečenstvo a že podozrivého zadržali. Úrady v spolkovej krajiny Porýnie-Falcko však neuviedli bližšie informácie o útočníkovi či rozsahu zranení obetí útoku.

Pri druhom incidente v Hamburgu bol taktiež dobodaný na smrť muž. Podľa polície konflikt zahŕňal dvoch mužov, ktorí sa pochytili na dvore obytnej budovy v mestskej časti Heimfeld. Podozrivého aj v tomto prípade zadržali, no polícia neuviedla nijaké bližšie informácie.

V Nemecku prišlo tento rok už k niekoľkým útokom nožom. V máji utrpeli dve školáčky zranenia po tom, čo ich nožom napadol muž so psychickými problémami. V apríli zase 26-ročný Sýrčan žiadajúci o azyl zranil štyroch ľudí nožom pri útoku v posilňovni v meste Duisburg.

Počet vrážd v Nemecku vlani stúpol na 662 v porovnaní so 643 zaznamenanými rok predtým, vyplýva zo správy Spolkového kriminálneho úradu.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Viac než polovica Čechov nešportuje, takmer tretina má obezitu

Viac než polovica Čechov nešportuje, takmer tretina má obezitu

DNES - 14:52Zahraničné

Viac než polovica Čechov sa podľa prieskumu agentúry NADA Research nevenuje žiadnej športovej aktivite a s rastúcim vekom sa ich počet zvyšuje.

Poľsko nebude prijímať migrantov, vyhlásil minister vnútra Siemoniak

Poľsko nebude prijímať migrantov, vyhlásil minister vnútra Siemoniak

DNES - 12:57Zahraničné

Poľský minister vnútra Tomasz Siemoniak uviedol, že Varšava nebude prijímať migrantov a odmieta presídľovanie a migračný pakt EÚ.

Szijjártó: Brusel by mal vrátiť hospodárske právomoci členským štátom

Szijjártó: Brusel by mal vrátiť hospodárske právomoci členským štátom

DNES - 12:54Zahraničné

Únia sa pod vedením Von der Leyenovej izolovala od dvoch najväčších hráčov globálnej ekonomiky, tvrdí Péter Szijjártó.

Stovky ľudí opustili Santorini pre početné zemetrasenia

Stovky ľudí opustili Santorini pre početné zemetrasenia

DNES - 10:38Zahraničné

Grécky ostrov Santorini zasiahla séria zemetrasení. Stovky ľudí preto zaplnili v utorok ráno prístav, aby ich trajekt prepravil do bezpečia Atén.

Orbán: V Bruseli cítia, že sa blíži

Orbán: V Bruseli cítia, že sa blíži "Trumpove tornádo"

DNES - 10:21Zahraničné

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na Facebooku označil pondelňajší prvý tohtoročný summit Európskej únie po inaugurácii amerického prezidenta Donalda Trumpa za "divné stretnutie".