Túto formu v kuchyni nepoužívajte! Úrad verejného zdravotníctva v nej zistil nedostatok

Pri testovaní vzorky sa zistil zvýšený obsah prchavých látok.
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nevyhovujúci výrobok, a to silikónovú formu na pečenie na oriešky. TASR o tom informovali z odboru komunikácie ÚVZ SR.
„Testovaná vzorka silikónovej formy na pečenie na oriešky nespĺňa požiadavky v parametri obsah prchavých látok. Limit pre prchavé látky je 0,5 percenta, laboratórne zistená hodnota je 1,91 percenta,“ ozrejmili.
Foto: uvzsr.sk
Príslušný orgán verejného zdravotníctva prijal opatrenia na stiahnutie výrobku zo slovenského trhu. „Bude zároveň hlásený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF),“ doplnilo ÚVZ.
Forma sa podľa neho môže nachádzať na slovenskom trhu. Spotrebiteľom preto odporučil, aby ju nekupovali. Zakúpený výrobok podľa neho nemajú používať, prípadne ho majú vrátiť späť na miesto predaja.

Na diaľnici D1 pred Bratislavou sa zrazilo šesť áut
Na diaľnici D1 v smere do Bratislavy sa v nedeľu večer zrazilo šesť áut. V úseku je diaľnica prejazdná iba v pravom, odbočovacom jazdnom pruhu.

Vo Veľkej Fatre si poranila členok 75-ročná slovenská turistka
Poranenie členka utrpela v nedeľu 75-ročná slovenská turistka pod vrcholom Ploská vo Veľkej Fatre.

V noci a skoro ráno sa môže na celom Slovensku vyskytnúť prízemný mráz
V noci na pondelok (28. 4.) a v skorých ranných hodinách sa môže vyskytnúť prízemný mráz.

Gazda: Konkláve je už len volebný akt, teraz je priestor na diskusie o pápežovi
Konkláve, teda voľba nového pápeža, by sa mohlo začať 5. mája a nemuselo by trvať dlho.

Michal Šipoš: Prezident aj premiér svojimi krokmi odštartovali predvolebnú kampaň
Prezident Peter Pellegrini vetovaním niektorých zákonov a premiér Robert Fico svojimi vystúpeniami odštartovali predvolebnú kampaň a chystajú sa na predčasné voľby.