• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 4.2.2025Meniny má Veronika
-3°Bratislava

Súd zamietol Trumpovu žiadosť o nový proces v prípade ohovárania a útoku

  • 6:28 20.07.2023
  • New York
Súd zamietol Trumpovu žiadosť o nový proces v prípade ohovárania a útoku

Federálny súd v New Yorku v stredu zamietol žiadosť bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa o nový súdny proces v spojitosti so žalobami za ohováranie a sexuálny útok, ktoré naňho podala novinárka E. Jean Carrollová.

Ako informovala agentúra DPA citovaná agentúrou TASR, sudca Lewis Kaplan uviedol, že v máji, keď porota Trumpa uznala za vinného z ohovárania a napadnutia, nenastal žiadny justičný omyl, ako tvrdil exprezident USA.

Sudca v máji Trumpovi nariadil vyplatiť Carrollovej odškodné päť miliónov dolárov. Trump sa však proti rozsudku odvolal a neskôr voči Carrollovej podal žalobu za ohováranie za jej vyjadrenia o znásilnení, ktorého sa exprezident údajne dopustil v 90. rokoch minulého storočia.

Carrollová následne - v máji - podala voči exprezidentovi ďalšiu žalobu za ohováranie a napadnutie, a to za jeho vyjadrenia po ukončení súdneho procesu. Začiatok súdneho procesu v tejto veci bol vytýčený na 15. januára budúceho roka.

Novinárka exprezidenta zažalovala už v novembri roku 2019, keď ho obvinil z ublíženia na cti, ktorého sa Trump údajne dopustil v súvislosti s popieraním svojho konania, keď sa vyjadril, že Carrollová ani „nie je jeho typ“. Novinárka uvádzala, že Trump tým poškodil jej povesť i kariéru.

Vlani v novembri novinárka podala žalobu aj za sexuálny útok. Využila pritom nový zákon, ktorý chráni obete sexuálnych útokov aj desaťročia po údajnom čine.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Z rieky Potomac začali po zrážke lietadla s vrtuľníkom vyzdvihovať trosky

Z rieky Potomac začali po zrážke lietadla s vrtuľníkom vyzdvihovať trosky

VČERA - 22:04Zahraničné

Päť dní po zrážke dopravného lietadla s vojenskou helikoptérou nad hlavným mestom USA Washington začali v pondelok z rieky Potomac vyťahovať trosky.

Trump chce dohodu s Ukrajinou na dodávkach vzácnych kovov výmenou za pomoc USA

Trump chce dohodu s Ukrajinou na dodávkach vzácnych kovov výmenou za pomoc USA

VČERA - 22:04Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v pondelok naznačil, že chce rokovať s Ukrajinou o dohode, na základe ktorej by Kyjev dodával Spojeným štátom kovy vzácnych zemín výmenou za pokračovanie americkej pomoci.

Fico v Bruseli rokoval o plyne i pripravovanej novelizácii Ústavy SR

Fico v Bruseli rokoval o plyne i pripravovanej novelizácii Ústavy SR

VČERA - 20:27Zahraničné

Okrem účasti na neformálnom summite Európskej únie sa premiér SR Robert Fico v pondelok v Bruseli stretol aj s eurokomisármi pre energetiku Danom Jörgensenom a pre demokraciu a právny štát Michaelom McGrathom.

Rutte rokoval s Orbánom o odstrašovacích a obranných schopnostiach NATO

Rutte rokoval s Orbánom o odstrašovacích a obranných schopnostiach NATO

VČERA - 19:55Zahraničné

Dôležitosť odstrašovacích a obranných schopností Severoatlantickej aliancie bola hlavnou témou pondelňajšieho rozhovoru generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho s predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom v Bruseli.

Macron: Rusko i Trump tlačia Európu k väčšej samostatnosti

Macron: Rusko i Trump tlačia Európu k väčšej samostatnosti

VČERA - 18:53Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že ruská invázia na Ukrajinu a politika amerického prezidenta Donalda Trumpa tlačia Európu, aby prevzala väčšiu zodpovednosť za vlastnú fyzickú i hospodársku bezpečnosť.