Na gréckom ostrove našli uhoreného muža
- 20:18 25.07.2023
- Atény
Uhoreného muža objavili v utorok na gréckom ostrove Eubója, na ktorom sa od nedele nekontrolovateľne šíria lesné požiare. Oznámila to grécka polícia, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.
„Muža našli uhoreného. Na miesto smeruje policajná jednotka, ktorá preverí, či ide o pastiera nezvestného od nedele,“ povedala policajná hovorkyňa Konstantia Dimoglidisová.
Grécko postihli počas uplynulých dní okrem horúčav aj požiare, najviac zasiahli ostrovy Eubója a Rodos, ale najnovšie aj Korfu. Úrady medzičasom vydali najvyšší stupeň varovania pred požiarmi aj na najväčšom gréckom ostrove Kréta.
Orbán prijme v Budapešti kandidátku nemeckej AfD na post kancelárky
Spolupredsedníčka nemeckej nacionalistickej strany Alternatíva pre Nemecko Alice Weidelová pricestuje na budúci týždeň v utorok do Budapešti, kde sa stretne s predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom.
Musk: Spolu s prezidentom Trumpom zatvoríme USAID
Americký miliardár Elon Musk v pondelok vyhlásil, že spolu s prezidentom Donaldom Trumpom plánujú zrušiť Agentúru USA pre medzinárodný rozvoj.
Poľský prezident varuje pred nebezpečenstvom po skončení vojny na Ukrajine
Potenciálne ukončenie vojny na Ukrajine môže viesť k rozšíreniu medzinárodného organizovaného zločinu, vyhlásil poľský prezident Andrzej Duda.
Frederiksenová: Neželám si, aby bolo Dánsko označované za zlého spojenca USA
Dánska premiérka Mette Frederiksenová v pondelok zdôraznila, že Dánsko je jedným z najbližších spojencov USA.
Kallasová: Potrebujeme Ameriku a Amerika potrebuje nás
Potrebujeme Ameriku a Amerika potrebuje nás, vyhlásila v pondelok šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová s tým, že v obchodných vojnách "niet víťazov".