Čo sa stane, ak budete každý deň jesť to isté? 3 následky, ktoré skôr či neskôr pocítite

Stereotyp v jedálničku má svoje plusy aj mínusy. Ako naň reaguje telo?
Možno varíte do zásoby na viac dní, alebo len obľubujete jedno konkrétne jedlo natoľko, že ho pokojne dokážete jesť každý deň – v obidvoch prípadoch je pravdepodobné, že váš jedálniček sa naprieč týždňom obmieňa len minimálne.
Vďaka rutine si telo zvyká na presný čas a dávkovanie jedla, a tak menej maškrtíme a rovnako sa vyhýbame tráviacim problémom. Opakovanie jedál nám tiež odbúrava starosti pri nakupovaní.
Pozitívne následky fádneho jedálnička sa však nezhodujú s dopadom, aký má takéto stravovanie na zdravie čriev. Skôr či neskôr na to doplatia aj ďalšie orgány.
Črevá bez rôznorodosti trpia
Obmedzením množstva rôznych typov jedál v jedálničku ochudobňujete telo o živiny, čo má za následok oslabenie celkového zdravia. Kvôli ozvláštneniu pritom nemusíte siahať po extrémnych opatreniach – stačí použiť rozličné koreniny, semiačka alebo bylinky.
Ak aj preferujete jeden konkrétny recept, snažte sa v ňom ozvláštniť aspoň výber zeleniny. Čím viac farieb, tým lepší účinok na zdravie čriev.
Nenahraditeľná vláknina
Potrebnú dennú dávku vlákniny telu dodáte pomocou celozrnných potravín, strukovín a bohatej škály ovocia a zeleniny. Zdravý človek by mal denne prijať približne 30 gramov vlákniny v takejto podobe. V prípade, že ju zo stravy pravidelne vynechávate, riskujete dlhodobé tráviace problémy.
Nuda
K jedlu by sme nemali pristupovať ako k nudnej povinnosti, mali by sme sa z neho tešiť. Rôznorodé recepty navyše poskytujú bohatú zmes chutí a živín, čo má vplyv nielen na fyzické zdravie, ale aj psychickú pohodu.

Lekári upozorňujú na málo známy vitamín. Jeho nedostatok sa vám vypomstí
Lekári radia, ktoré potraviny by ste mali jesť, aby ste si doplnili tento dôležitý vitamín.

Lekár upozorňuje: Neignorujte dlhodobé nadúvanie, v tomto prípade to môže byť znak rakoviny
Všeobecný lekár varuje verejnosť, aby neignorovala pretrvávajúce nadúvanie, ktoré môže byť znakom smrteľnej rakoviny.

Selénium: Čo sa deje, keď ho máme v tele priveľa?
Minerál je známy vďaka podpore trávenia a antioxidačným účinkom. Ako to vyzerá, keď ho máme v tele priveľa?

Vírus covidu sa v tele drží dlhšie ako sme si mysleli, varujú vedci
Našli sme odpoveď na dlhý covid? Vedci v štúdii hovoria o zotrvačnosti vírusu v tele.

Ako chyba pri čistení zubov ovplyvňuje bolesť hlavy
Bolesti hlavy, brucha či iných častí tela sa u žien môžu vyskytnúť aj ako následok chyby pri dentálnej hygiene, varujú vedci.