Hlasu prekáža spochybňovanie členstva v NATO, do koalície s Republikou nepôjde
![Hlasu prekáža spochybňovanie členstva v NATO, do koalície s Republikou nepôjde](https://data.info.sk/photo/article/2023/08/238012/o_hPvuYpH.jpg)
Strana Hlas-SD nepôjde do koalície s hnutím Republika, ktoré kritizuje za to, že avizuje zámer zorganizovať referendum o vystúpení z NATO. V pondelok to vyhlásil líder Hlasu-SD Peter Pellegrini.
Líder hnutia Republika Milan Uhrík cez víkend potvrdil, že chcú v najbližších štyroch rokoch zorganizovať referendum o vystúpení z NATO.
„Týmto včerajším vyhlásením predsedu Republiky môžeme definitívne vyhlásiť, že Hlas nikdy nepôjde do žiadnej volebnej koalície s touto politickou stranou aj z titulu týchto jeho vyjadrení a názorov na to, kde má byť medzinárodne ukotvené Slovensko,“ povedal na tlačovej konferencii Pellegrini. Dodal, že jeho strana nebude nikdy spolupracovať so stranami, ktoré spochybňujú členstvo v NATO a EÚ.
![Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260381/s_YW0plsG.jpg)
Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach
Skupina poslancov Národnej rady SR za SNS by chcela upraviť aktivity, ktoré sú povolené či zakázané v chránených územiach.
![Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260375/s_phpkaRYs6.jpg)
Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66
Pre protestné zhromaždenie, ktoré v piatok v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste, bude uzatvorený hlavný cestný ťah I/66 v centre mesta.
![Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260373/s_GQnYfdE.jpg)
Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde
Koaliční lídri vo štvrtok rokujú na koaličnej rade.
![Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260369/s_Xr0dZ2I.jpg)
Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným
Polícia podľa nadácie objasňuje omnoho menej trestných činov.