Opitý vodič dodávky spôsobil nehodu. Nafúkal viac ako tri promile alkoholu
![Opitý vodič dodávky spôsobil nehodu. Nafúkal viac ako tri promile alkoholu](https://data.info.sk/photo/article/2023/08/238215/o_php0K02G0.jpg)
Viac ako tri promile alkoholu namerali policajti vodičovi dodávky, ktorý mal spôsobiť nehodu v nitrianskej mestskej časti Dražovce.
Ako vo štvrtok informovala polícia, k nehode došlo okolo 14.00 h, keď 57-ročný vodič Fordu Transit narazil do zaparkovaného vozidla Suzuki Swift, ktoré stálo pri krajnici. To následne odhodilo do zaparkovaných vozidiel. Pri nehode vznikla škoda približne 1000 eur.
Vodič už bol obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. „Príčinou dopravnej nehody, ktorej okolnosti objasňujú nitrianski dopravní policajti, bolo podľa záznamov porušenie povinnosti vodiča a nevenovanie sa plne vedeniu vozidla, nesledovanie cestnej premávky a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Nehoda sa našťastie obišla bez zranení,“ uviedla polícia.
![Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260381/s_YW0plsG.jpg)
Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach
Skupina poslancov Národnej rady SR za SNS by chcela upraviť aktivity, ktoré sú povolené či zakázané v chránených územiach.
![Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260375/s_phpkaRYs6.jpg)
Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66
Pre protestné zhromaždenie, ktoré v piatok v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste, bude uzatvorený hlavný cestný ťah I/66 v centre mesta.
![Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260373/s_GQnYfdE.jpg)
Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde
Koaliční lídri vo štvrtok rokujú na koaličnej rade.
![Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260369/s_Xr0dZ2I.jpg)
Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným
Polícia podľa nadácie objasňuje omnoho menej trestných činov.