V Prahe sa popoludní verejnosť naposledy rozlúči s hudobníkom Vašom Patejdlom
![V Prahe sa popoludní verejnosť naposledy rozlúči s hudobníkom Vašom Patejdlom](https://data.info.sk/photo/article/2023/08/238488/o_POJsxIT.jpg)
Pozvaní hostia aj verejnosť sa v stredu popoludní na pražskom Strahove naposledy rozlúčia s hudobníkom a dlhoročným členom slovenskej skupiny Elán Vašom Patejdlom.
Pre verejnosť bude vyhradený priestor na nádvorí kláštora, kde sa ľudia budú môcť podpísať do kondolenčnej knihy. Tá bude od piatka dostupná v Divadle Kalich, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.
Posledná rozlúčka sa začne o 14.00 h v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie na Strahovskom nádvorí. Patejdlova rodina vopred upozornila, že kapacita baziliky je obmedzená. „Pre fanúšikov a verejnosť bude k dispozícii areál Strahovského kláštora, kde bude zaistený živý prenos zo smútočného rozlúčenia,“ uviedli na sociálnej sieti Facebook.
Patejdlovi priaznivci, ktorí nebudú môcť prísť na pohreb, sa budú môcť so slovenským hudobníkom rozlúčiť formou podpisu do kondolenčnej knihy v Divadle Kalich. Po smútočnom obrade ju presunú do divadelnej pokladnice, kde bude pre záujemcov k dispozícii od 1. do 9. septembra, uviedlo divadlo na Facebooku.
„Veľmi ma teší, že sa fanúšikovia môžu môjmu mužovi pokloniť aj v Divadle Kalich, ktoré malo vo Vašovom srdci špeciálne miesto. Práve na tejto scéne začala Vašova česká muzikálová dráha, ktorá neskôr dosiahla svetový úspech,“ uviedla Patejdlova manželka Miluše.
Spevák a hudobník Vašo Patejdl zomrel v sobotu 19. augusta po ťažkej chorobe vo veku 68 rokov. Bol skladateľom, aranžérom, hudobným producentom, dlhoročným členom skupiny Elán a hráčom na klávesové nástroje.
![Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260381/s_YW0plsG.jpg)
Poslanci za SNS chcú cez novelu dosiahnuť úpravy v chránených územiach
Skupina poslancov Národnej rady SR za SNS by chcela upraviť aktivity, ktoré sú povolené či zakázané v chránených územiach.
![Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260375/s_phpkaRYs6.jpg)
Pre protest v piatok dočasne uzavrú v Banskej Bystrici hlavný ťah I/66
Pre protestné zhromaždenie, ktoré v piatok v Banskej Bystrici organizuje iniciatíva Nie v našom meste, bude uzatvorený hlavný cestný ťah I/66 v centre mesta.
![Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260373/s_GQnYfdE.jpg)
Zasadá koaličná rada, Erik Tomáš očakáva zmeny vo vláde
Koaliční lídri vo štvrtok rokujú na koaličnej rade.
![Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným](https://data.info.sk/photo/article/2025/02/260369/s_Xr0dZ2I.jpg)
Zastavme korupciu: Novela Trestného zákona už pomohla 1324 obvineným a odsúdeným
Polícia podľa nadácie objasňuje omnoho menej trestných činov.