14°Bratislava

Slovenské rafterky majú ďalšie zlato, tentoraz zo slalomu

• 9:31 23.11.2013
  • ROTORUA

Slovenské reprezentantky v raftingu z tímu Mistral Bratislava v sobotu získali zlaté medaily v slalome na rieke Tarawera na majstrovstvách sveta šesťčlenných posádok na Novom Zélande.

Bratislavské zoskupenie skúsených pretekárok si už v piatok vybojovalo titul majsteriek sveta v paralelnom šprinte.
Slovenky triumfovali pred Češkami a domáci pretekárkami.

Slovenské reprezentantky sú pred nedeľňajším zjazdom hlavnými favoritkami na triumf v celkovom hodnotení.

Odporúčame:

Slovenky získali v paralelnom šprinte v raftingu zlato

"Na ťažkej technickej trati sa nám podarilo vyhrať o takmer 20 sekúnd pred Češkami a v priebežnom poradí sme stále na prvom mieste. Zajtra nás čaká maratón a po jednej tréningovej jazde to bude ťažké," uvádza sa na oficiálne prezentácii úspešného slovenského ženského tímu na Facebooku.

V mužskej kategórii družstvo BVS raft team Bratislava siahalo na medailu, ale 'ťuk' v tretej bránke druhej jazdy ich odsunul na nepopulárne 4. miesto. Triumfovali Brazílčania pred Japoncami a Čechmi.

V kategórii masters sa zo slalomových titulov tešia Austrálčania a Novozélanďanky.