• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 5.2.2025Meniny má Agáta
Bratislava

Pre úrazy vo Vysokých Tatrách zasahovali horskí aj leteckí záchranári

  • 15:48 17.09.2023
  • Vysoké Tatry
Pre úrazy vo Vysokých Tatrách zasahovali horskí aj leteckí záchranári

Pre úrazy vo Vysokých Tatrách zasahovali horskí aj leteckí záchranári.

V sobotu popoludní (16. 9.) pomáhali napríklad aj turistom pri Chate pri Zelenom plese, Bilíkovej chate či Chate pod Rysmi. Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

Blízko Chaty pri Zelenom plese utrpela úraz kolena 43-ročná poľská turistka. Záchranári HZS ju po vyšetrení a zafixovaní zranenej nohy terénnym vozidlom transportovali na Bielu vodu, odkiaľ už na vlastnú žiadosť pokračovala samostatne. „Následne prišla požiadavka o pomoc z Bilíkovej chaty, kde sa nachádzal Slovák s rezným poranením predkolenia,“ uvádza.

Pomoc potrebovala aj poľská turistka z Chaty pod Rysmi, ktorá po páde utrpela tržné poranenie hlavy. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári.

Ďalšia žiadosť o pomoc prišla prostredníctvom aplikácie HZS. Tiesňovú linku kontaktovala matka 14-ročného slovenského turistu, ktorý si v oblasti Šalviového prameňa spôsobil úraz kolena,“ spresnila HZS s tým, že chlapca po ošetrení transportovali na Bielu vodu, odkiaľ pokračoval na ďalšie ošetrenie.

Slovenskej turistke pri Jamskom plese s tržným poranením hlavy a nevoľnosťou pomáhala aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) a k slovenskému turistovi v hoteli pri Popradskom plese s úrazom členka boli záchranári HZS vyslaní pozemne.

V piatok (15. 9.) pomáhala HZS aj VZZS 38-ročnej slovenskej turistke, ktorá na červenom turistickom značenom chodníku nad Žabími plesami utrpela kolapsový stav. Po poskytnutí zdravotnej starostlivosti ju letecky transportovali do nemocnice. Záchranári HZS následne zostúpili pozemne aj s deťmi pacientky.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zraneného 85-ročného muža odviezol z Medzihorskej doliny vrtuľník

Zraneného 85-ročného muža odviezol z Medzihorskej doliny vrtuľník

DNES - 19:37Domáce

Horskí záchranári pomáhali v stredu popoludní v Lúčanskej Malej Fatre 85-ročnému mužovi, ktorý si po páde v Medzihorskej doline spôsobil vážne poranenie dolnej končatiny.

František Majerský: Stačilo vydierania, vráťme sa k riešeniam pre pacientov

František Majerský: Stačilo vydierania, vráťme sa k riešeniam pre pacientov

DNES - 18:12Domáce

Už štyri mesiace sa v slovenskom zdravotníctve nepomáha pacientovi, politici i združenia by sa mali upokojiť a konečne riešiť zdravotníctvo.

Kamil Šaško ocenil schválenie zdravotníckeho zákona v parlamente

Kamil Šaško ocenil schválenie zdravotníckeho zákona v parlamente

DNES - 17:55Domáce

Minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD) ocenil prijatie zákona súvisiaceho s dohodou s Lekárskym odborovým združením v Národnej rade SR.

Poslanci v stredu ukončili schôdzu k zdravotníckemu a stavebnému zákonu

Poslanci v stredu ukončili schôdzu k zdravotníckemu a stavebnému zákonu

DNES - 17:19Domáce

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili v stredu poobede mimoriadnu schôdzu. Urobili tak po odhlasovaní zdravotníckeho zákona, stavebného zákona a ďalších úprav s ním súvisiacich.

NRSR: Poslanci schválili zmeny v zdravotníckej legislatíve podľa dohody s LOZ

NRSR: Poslanci schválili zmeny v zdravotníckej legislatíve podľa dohody s LOZ

DNES - 16:31Domáce

Poslanci Národnej rady (NR) SR schválili v stredu legislatívu, ktorá je súčasťou dohody s Lekárskym odborovým združením.