• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 25.2.2025Meniny má Frederik(a)
Bratislava

Biden žiada Izrael, aby dodržiaval vojnové právo, Iráncov upozornil na opatrnosť

  • 6:09 12.10.2023
  • Washington
Biden žiada Izrael, aby dodržiaval vojnové právo, Iráncov upozornil na opatrnosť

Americký prezident Joe Biden v stredu vyzval Izrael, aby v bojoch s palestínskym hnutím Hamas rešpektoval vojnové právo. Irán prezident upozornil, aby v spojitosti s konfliktom zachoval opatrnosť. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Podľa Bidenových slov je veľmi dôležité, aby Izrael - aj napriek hnevu a frustrácii - dodržiaval vojnové právo. Americký prezident to uviedol v Bielom dome počas stretnutia s vedúcimi predstaviteľmi židovskej obce.

Iráncom sme dali jasne najavo: buďte opatrní,“ povedal v spojitosti s Iránom, ktorý dlhodobo poskytuje hnutiu Hamas finančnú a vojenskú podporu. Teherán však popiera účasť na útokoch, ktoré Hamas začalo v sobotu (7. októbra) na izraelských územiach, pripomína AFP.

Biden tieto útoky označil za najsmrtiacejší deň pre Židov od čias holokaustu, napísala agentúra AP.

Počet obetí v Izraeli už vzrástol na vyše 1200, oznámil v stredu ráno hovorca Izraelských obranných síl (IDF) Jonathan Conricus s tým, že väčšinu z nich tvoria civilisti. Zranenia utrpelo najmenej 3000 ľudí.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump: Moja administratíva sa zásadne rozchádza s minulou zahraničnou politikou

Trump: Moja administratíva sa zásadne rozchádza s minulou zahraničnou politikou

VČERA - 22:06Zahraničné

Prezident USA Donald Trump v pondelok vyhlásil, že sa "zásadne rozchádza" s tradičnou zahraničnou politikou USA, ktorú označil za "veľmi hlúpu".

Merz zopakoval požiadavku na odmietanie migrantov na hraniciach

Merz zopakoval požiadavku na odmietanie migrantov na hraniciach

VČERA - 21:53Zahraničné

Friedrich Merz v pondelok zopakoval výzvy na zavedenie prísnejších hraničných kontrol, prostredníctvom ktorých by sa žiadatelia o azyl nemohli dostať do krajiny.

Trump sa so Zelenským môže stretnúť už tento alebo budúci týždeň

Trump sa so Zelenským môže stretnúť už tento alebo budúci týždeň

VČERA - 21:39Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že už tento alebo na budúci týždeň by sa mohol stretnúť s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

Macron sa stretol s Trumpom, s rokovaniami bol spokojný

Macron sa stretol s Trumpom, s rokovaniami bol spokojný

VČERA - 20:13Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v pondelok v Bielom dome stretol so svojím americkým náprotivkom Donaldom Trumpom.

Pápežov stav sa mierne zlepšil

Pápežov stav sa mierne zlepšil

VČERA - 19:54Zahraničné

Vatikán v pondelok informoval, že zdravotný stav pápeža Františka sa mierne zlepšil, už viac netrpí astmatickými záchvatmi a čiastočne sa vrátil aj k svojim pracovným povinnostiam.