Minister vnútra sa poďakoval slúžiacim policajtom, hasičom aj záchranárom

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) sa poďakoval policajtom, hasičom aj záchranárom, ktorí na Štedrý deň slúžia na Slovensku.
Pripojil sa k nemu i policajný prezident Ľubomír Solák. V nedeľu dopoludnia spoločne navštívili policajtov a hasičov v Novom Meste nad Váhom.
Záchranné i bezpečnostné zložky sa aj počas vianočných sviatkov starajú o to, aby sa občania na uliciach cítili bezpečne, vyzdvihol šéf rezortu vnútra. „Sú to ľudia, ktorí obetujú svoj voľný čas i čas strávený s rodinami. A to preto, aby sa Slovensko cítilo bezpečnejšie,“ poznamenal Šutaj Eštok. Prisľúbil, že budúci rok bude pre nich lepší. Uviedol, že plánuje chodiť medzi nich, počúvať o ich problémoch a spoločne ich budú riešiť.
Šutaj Eštok so Solákom sa následne presunuli na pracovisko stálej služby diaľničného oddelenia Policajného zboru v Trnave. V sviatočný deň navštívili aj Operačné stredisko Mestskej polície v Bratislave, ktoré je v prevádzke od októbra 2021. Podľa rezortu vnútra ide o unikátne pracovisko v rámci Slovenska, a to prepojením informačného systému s ostatnými zložkami integrovaného záchranného systému, s políciou, hasičmi a záchrannou zdravotnou službou.

Pellegrini vníma postoj Fica k európskemu samitu ako obhajobu národných záujmov
Prezident podľa vlastných slov nemôže premiérovi zazlievať jeho tvrdú rétoriku.

Muž porezal mladíka na krku, za všetko mohla jedna otázka
Polícia má podozrenie na extrémizmus.

Tragédia na sídlisku: Žena vypadla z 13. poschodia
Z výškového paneláku vypadla žena, záchranári jej už nedokázali pomôcť.

Polícia pátra po Vladimírovi, naposledy o sebe dal vedieť vo februári
S mužom bola naposledy v kontakte jeho sestra 6. februára.

Seniorka prišla o celoživotné úspory, vyhodila ich z balkóna
Oklamaná žena vyhodila z balkóna 17.000 eur.