Vlaky z Čiech meškajú, pri Prahe sa poškodilo vedenie

Vlaky Českých dráh, ktoré prichádzajú na Slovensko cez Púchov a Žilinu, meškajú pre poškodené trolejové vedenie v okolí Prahy.
Vlak Ex 143 ODRA mešká 90 minút v železničnej stanici Žilina, ide späť ako Ex 146 Kysuca zo Žiliny do Prahy a mešká 60 minút. Vlak Ex 145 LANDEK, ktorý končí v železničnej stanici Žilina, mešká 35 minút, Ex 121 KOŠIČAN mešká 55 minút a končí v železničnej stanici Košice.
Vlak Ex 147 KYSUCA končiaci v železničnej stanici Žilina mešká 35 minút a vlak Ex 123 FATRA, ktorý takisto končí v Žiline, mešká 35 minút. Meškanie sa zatiaľ nedotýka vlakov prichádzajúcich do Bratislavy. Bližšie informácie sú zverejnené na stránke www.cd.cz.

Dohady o výraznejšej zmene v cirkvi považuje teológ Konečný iba za teoretické
Dohady čo i len o výraznejšej zmene orientácie katolíckej cirkvi po smrti pápeža Františka pokladá 81-ročný emeritný profesor Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Anton Konečný iba za teoretické.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.