• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 27.4.2025Meniny má Jaroslav
Bratislava

Gröhling o zmenách v zákone o RTVS: Bude to vládna propagandistická televízia

  • 14:54 17.03.2024
  • Bratislava
Gröhling o zmenách v zákone o RTVS: Bude to vládna propagandistická televízia

Michelko hovorí o neobjektivite RTVS, Gröhling o návrate do socializmu.

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) je neobjektívna a vníma to aj značná časť divákov. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol predseda parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS). Predseda SaS Branislav Gröhling upozornil, že zmeny v zákone o RTVS z dielne rezortu kultúry vracajú televíziu do tvrdého socializmu.

Silné a nezávislé médiá musia byť kreované tak, aby boli objektívne, nestranné a vyvážené,“ zdôraznil Michelko. To podľa neho RTVS aktuálne nie je. Pripomenul tiež, že aj koalícia s SaS v minulosti zasahovala do zmien v RTVS. „Zlikvidovali verejnoprávnosť čisto účelovým spôsobom,“ uviedol s tým, že dnes im to rovnakí ľudia vyčítajú. Gröhling poznamenal, že návrh zmien týkajúcich sa RTVS je neprípustný. „Ide urobiť koniec RTVS tak, ako ju poznáme a bude to vládna propagandistická televízia,“ podotkol.

Gröhling po sobotňajšom (16. 3.) zvolení za nového predsedu strany SaS priblížil, že nad spoluprácou s Progresívnym Slovenskom absolútne neuvažuje. Môžu však podľa neho spolu vládnuť. „Nevidím dôvod, prečo by každá jedna vláda musela byť vláda nejakých troch alebo štyroch subjektov,“ avizoval. Pre Michelka je predstava dvojkoalície SaS a PS takmer nulová. „To naozaj takto nebude,“ uviedol s tým, že toľko liberálov na Slovensku nie je.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

VČERA - 21:03Domáce

Konferencia biskupov Slovenska ďakuje všetkým, ktorí v súvislosti so smrťou pápeža Františka prejavili sústrasť a duchovnú blízkosť.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

VČERA - 19:04Domáce

Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

VČERA - 18:21Domáce

K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

VČERA - 18:05Domáce

V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

VČERA - 16:02Domáce

Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.