• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 19.4.2025Meniny má Jela
Bratislava

Na toto pred voľbami nezabudnite, inak vás nepustia k urne

  • 7:57 18.03.2024
  • Bratislava
Na toto pred voľbami nezabudnite, inak vás nepustia k urne

Bez splnenia tejto náležitosti sa voliť nedá.

Pred prezidentskými voľbami si treba skontrolovať platnosť občianskeho preukazu. S neplatným občianskym preukazom sa voliť nedá. Pokiaľ si volič práve vybavuje nový občiansky preukaz, môže sa preukázať potvrdením o jeho vybavovaní.

Doklad, ktorý voličovi vydá Policajný zbor ako náhradu počas vybavenia nového dokladu, stačí na preukazovanie vo volebnej miestnosti,“ uviedol pre TASR tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR.

Občiansky preukaz je neplatný, ak uplynula jeho platnosť, je poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť alebo v ňom uvedený údaj, alebo je porušená jeho celistvosť. Za neplatný sa považuje aj v prípade, ak obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje (zmenilo sa priezvisko alebo adresa trvalého pobytu), alebo držiteľ ohlásil jeho stratu alebo odcudzenie.

Prezidenta SR si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na funkčné obdobie piatich rokov. O post hlavy štátu sa uchádza 11 kandidátov. Prvé kolo volieb prezidenta bude v sobotu 23. marca. Prípadné druhé kolo bude 6. apríla. Funkčné obdobie prezidentky Zuzany Čaputovej sa končí 15. júna 2024.

Od pondelka funguje infolinka s informáciami pre voličov

Od pondelka funguje infolinka pre prvé kolo prezidentských volieb. Voličom je k dispozícii počas pracovných dní od 7.30 do 15.30 h. V sobotu 23. marca, v deň volieb, bude fungovať od 7.00 do 22.00 h. Dostupná je na telefónnych číslach 02/4859 2317 a 02/4859 2312. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva vnútra SR.

„Ministerstvo vnútra SR zriadilo pre prvé kolo voľby prezidenta SR infolinku, na ktorej budú voličom poskytované informácie súvisiace s uplatňovaním volebného práva,“ priblížil rezort.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Z trhu sťahujú nebezpečné výrobky s obsahom ťažkých kovov. Môžu poškodiť orgány a spôsobiť rakovinu

Z trhu sťahujú nebezpečné výrobky s obsahom ťažkých kovov. Môžu poškodiť orgány a spôsobiť rakovinu

VČERA - 19:18Domáce

Inšpekcia varuje pred nebezpečnými výrobkami na slovenskom trhu.

Nádvorie Bratislavského hradu patrí Veľkonočným stredovekým remeselným trhom

Nádvorie Bratislavského hradu patrí Veľkonočným stredovekým remeselným trhom

VČERA - 18:47Domáce

Nádvorie Bratislavského hradu bude patriť tieto dni Veľkonočným stredovekým remeselným trhom.

Pozor na tento podvod, podľa polície sa šíri ako oheň

Pozor na tento podvod, podľa polície sa šíri ako oheň

VČERA - 16:26Domáce

Polícia upozorňuje na podvodné správy o nezaplatení pokuty.

Nehodu osobného auta a dodávky neprežil jeden človek

Nehodu osobného auta a dodávky neprežil jeden človek

VČERA - 16:04Domáce

Na mieste sú stále záchranné zložky.