Známa donášková služba na Slovensku končí
- 10:09 04.04.2024
- Bratislava

Donášková firma, ktorá na Slovensku pôsobí tretí rok, chce presmerovať investície do iných krajín.
Donášková služba foodora, ktorá na Slovensku pôsobí od roku 2021, ukončuje od 4. apríla svoju činnosť. Dôvodom tohto rozhodnutia je zmena investičných priorít spoločnosti. Informoval o tom Vladimír Pabiš, senior marketing and PR manažér Delivery Hero Slovakia, s. r. o. Kuriéri, partneri a zákazníci budú podľa neho informovaní a dostanú podrobné informácie o tejto záležitosti.
„Ukončenie našich služieb na Slovensku bolo ťažkým rozhodnutím. Po dôkladnej analýze a zvážení sme však presvedčení, že toto rozhodnutie nám umožní presmerovať naše investície do iných krajín s väčšími príležitosťami, čo nám v konečnom dôsledku pomôže na ceste k udržateľnému rastu a dlhodobému úspechu,“ povedal Pedram Assadi, riaditeľ spoločnosti Delivery Hero Europe.
Foodora je donášková služba, ktorá pôsobí v siedmich krajinách Európy - v Rakúsku, Českej republike, Dánsku, Maďarsku, Fínsku, Nórsku a Švédsku. Foodora je súčasťou spoločnosti Delivery Hero, poprednej svetovej platformy pre lokálne doručovanie.

Agentúra S&P potvrdila Slovensku rating A+, zhoršila výhľad na negatívny
Medzinárodná agentúra Standard & Poor´s (S&P) potvrdila Slovensku v piatok rating na úrovni A+, zhoršila však jeho výhľad zo stabilného na negatívny.

Lagardová: Trumpove clá pravdepodobne spomalia hospodársky rast eurozóny
Colný konflikt, ktorý začal americký prezident Donald Trump, pravdepodobne spomalí ekonomiku eurozóny.

Z trhu sťahujú kuracie prsia. V tomto obchodnom reťazci ich môžete vrátiť
Kontrolóri objavili na slovenskom aj českom trhu kuracie mäso so salmonelou.

Do týchto projektov investuje MIRRI viac ako 6 miliónov eur
Viac ako šesť miliónov eur z eurofondov prinesie lepšie školy a krajšie verejné priestranstvá.

Ministerstvo dopravy: Zmeny v mýtnych poplatkoch nie sú žiadna novinka
Zmeny v mýtnych poplatkoch nie sú žiadnou novinkou. Vychádzajú z celoeurópskej smernice, ktorej zavedenie je povinné.