SOI upozorňuje na nebezpečný výrobok, po použití hrozia zlomeniny
- 19:33 23.04.2024
- Bratislava

Inšpektori varujú pred chybným produktom.
Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje na nebezpečný výrobok na slovenskom trhu. Sada chráničov môže pri použití ohroziť zdravie spotrebiteľov, informuje SOI na svojej stránke.
Ide o chrániče Spokey SHIELD, model 922154, pôvodom z Číny. Sada chráničov zápästia, dlane, kolena a lakťa čiernej farby je zabalená v čiernom sieťovanom vrecku, ktoré je na spodnej strane stiahnuté šnúrkou. Na hornej strane je pripevnený kartónový štítok s identifikačnými údajmi a označením CE. Súčasťou balenia bol návod na použitie v slovenskom jazyku.
Chrániče neposkytujú ochranu
Ako upozorňujú inšpektori, pri použití chráničov spotrebiteľom hrozí mechanické riziko - zlomeniny alebo iné podobné poranenia. „Z dôvodu nedostatočnej účinnosti uchytenia chráničov môže dôjsť k ich úplnému stiahnutiu z nôh a rúk, čo môže mať za následok ohrozenie bezpečnosti a zdravia ich používateľa. Chrániče lakťa súčasne neposkytujú ani požadovanú úroveň ochrany proti nárazu,“ vysvetľuje SOI.
Foto: soi.sk
SOI nariadila stiahnutie výrobku z trhu a odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať. „Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny, opravu výrobku v primeranom čase, ak možno zaistiť bezpečnosť opraveného výrobku alebo na výmenu výrobku za bezpečný výrobok aspoň rovnakej hodnoty a kvality na základe výslovného súhlasu spotrebiteľa,“ dodáva SOI.

Wang I: Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne
Peking neustúpi, ak sa Washington rozhodne pokračovať v colnej vojne, zdôraznil v stredu čínsky minister zahraničných vecí Wang I.

Šefčovič odhalil pozadie rokovaní s USA: Na toto sa pripravuje EÚ
Únia je pripravená chrániť záujmy európskych podnikov a európskych obyvateľov, tvrdí Maroš Šefčovič.

Šefčovič: Slovensko ako člen EÚ hrá vyrovnanú partiu s veľkými hráčmi sveta
Podľa Maroša Šefčoviča Únia v oblasti obchodu a ekonomiky hrá vyrovnanú partiu s tými najväčšími hráčmi na globálnom poli.

Ak samospráva nebude chcieť vodnú elektráreň Málinec, Taraba návrh nepredloží
Ak samospráva nebude chcieť postavenie vodnej elektrárne Málinec v obci Látky, tak minister životného prostredia Tomáš Taraba návrh na výstavbu nepredloží.

Hnutie Slovensko: Vláda neplní sľuby, deficit o pol percenta ročne neznižuje
Podľa hnutia Slovensko sa vláde napriek konsolidačným balíčkom nedarí splniť sľub o znižovaní deficitu štátneho rozpočtu.