Vedenie TV Markíza ukončilo rokovania, je pripravené na výpovede od zamestnancov

Vedenie TV Markíza ukončilo rokovanie so štrajkovým výborom.
Vedenie TV Markíza ukončilo rokovanie so štrajkovým výborom zastupujúcim časť zamestnancov. Deklaruje však naďalej záujem rokovať s členmi redakcie, "ktorí chcú situáciu skutočne deeskalovať a viesť konštruktívne rozhovory". TASR informoval PR manažér TV Markíza Lukáš Kočišek.
Vedenie v stredu doručilo štrajkovému výboru návrh na riešenie otvorených otázok. „Napriek našej snahe o opätovné stretnutie sme z druhej strany nateraz nedostali odpoveď. Považujeme to za signál, že protistrana nemá skutočný záujem dosiahnuť dohodu. Rozhodli sme sa preto ukončiť rokovania so zástupcami štrajkového výboru,“ cituje Kočišek stanovisko manažmentu.
Vedenie poukázalo na to, že niektoré z požiadaviek štrajkového výboru smerovali k privlastneniu si časti právomocí vysielateľa. „Tieto právomoci sú nedeliteľné a vyplývajú z povinností vysielateľa stanovených zákonmi SR,“ upozornilo vedenie televízie.
Opätovne zdôraznilo, že stanica bude vždy presadzovať objektivitu, nestrannosť, žurnalistiku založenú na faktoch a bude stáť na strane demokratických hodnôt. „Navrhli sme vytvorenie pracovnej skupiny zloženej zo zástupcov redakcie spravodajstva, ktorá by sa zaoberala redakčnými otázkami,“ dodalo v tejto súvislosti vedenie Markízy.
Vyhlásilo zároveň, že je „pripravené prijať žiadosti o skončenie pracovného pomeru zo strany zamestnancov a zamestnankýň, ktorí nedokážu akceptovať etický rámec a profesionálne štandardy redakčných smerníc CME a nedeliteľnú zodpovednosť TV Markíza za obsah vysielania“.
Štrajkovú pohotovosť časti zamestnancov vyvolalo rozhodnutie manažmentu dočasne stiahnuť reláciu Na telo a konzekvencie, ktoré uplatnilo voči moderátorovi. Formu i obsah jeho vystúpenia na konci programu v nedeľu 26. mája, v ktorom hovoril o cenzúre a zásahoch do spravodajstva, označilo nielen za porušenie zákona o mediálnych službách a etického kódexu novinára, ale aj poškodenie dobrej povesti média. Časť zamestnancov TV Markíza deklarovala moderátorovi podporu a napokon vstúpila do štrajkovej pohotovosti, pričom predložila manažmentu viacero požiadaviek. Televízia vyhlásila, že ultimátam v prípade personálnych otázok a programovej štruktúry ustupovať nemieni.

KDH dúfa, že prezident nepodpíše zákon o tzv. covidových amnestiách
Opozičné KDH dúfa, že prezident SR Peter Pellegrini nepodpíše zákon o odškodnení pokút za porušenie opatrení počas pandémie ochorenia COVID-19.

Hnutie Slovensko: Prezident by mal zabezpečiť postoj Hlasu-SD po vetovaní novely
Pellegrini by mal zabezpečiť, aby poslanci Hlasu-SD nehlasovali za novelu zákona o predčasnom odchodnom a výsluhovom dôchodku pre prokurátorov, keď ju po vetovaní vráti do Národnej rady SR.

PS verí, že veto k výsluhovému dôchodku generálneho prokurátora nebude prelomené
Opozičné Progresívne Slovensko verí, že aspoň niektorí koaliční poslanci sa nebudú podieľať na prelomení avizovaného veta prezidenta SR Petra Pellegriniho.

SNS predloží návrh na zrušenie transakčnej dane pre vybrané skupiny
Koaličná SNS predloží návrh na zrušenie transakčnej dane pre malých podnikateľov a živnostníkov na májovú schôdzu Národnej rady (NR) SR.

Prezident nepodpíše návrh k výsluhovému dôchodku generálneho prokurátora
Prezident SR Peter Pellegrini nepodpíše novelu zákona, ktorá upravuje predčasné odchodné a výsluhový dôchodok pre prokurátorov.