Muži ukradli 500 kilového býka, predtým ho však rozštvrtili

Policajti v Lipanoch obvinili z prečinu krádeže spáchaného formou spolupáchateľstva štyroch mužov z obce Chminianske Jakubovany.
Čin sa stal 1. novembra na pozemku ohradenom elektrickým drôtom. Muži sa na svoj čin pripravili lanom, nožom, sekerou a po prerezaní elektrického plota nasadili býkovi na rohy lano, udreli ho sekerou po hlave, rozštvrtili ho a jednotlivé časti tela zvieraťa si odniesli domov na pripravenom aute.
Majiteľovi zvieraťa vznikla škoda 1200 eur. Na objasnení tejto krádeže sa podieľali policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru Lipany a Chminianska Nová Ves.

Kubina: Ústavný súd nepovedal, že minister konal pri čurillovcoch zákonne
Ústavný súd SR nekonštatoval, že minister postupoval pri postavení skupiny policajtov, známych aj ako čurillovci, bývalej Národnej kriminálnej agentúry mimo služby zákonne.

Padnutie omietky v ambulancii polikliniky mal spôsobiť sonický tresk
Stropná omietka zranila ženu, ktorá bola u lekárky s dvoma deťmi.

Ministerstvo zahraničných vecí SR varuje pred silnou piesočnou búrkou
MZVEZ varuje pred piesočnou búrkou, ktorá má v stredu zasiahnuť Egypt.

V Bratislave sa na križovatke zrazila električka s autom
Pre nehodu na križovatke obojsmerne nepremávali električky č. 4.

Dohady o výraznejšej zmene v cirkvi považuje teológ Konečný iba za teoretické
Dohady čo i len o výraznejšej zmene orientácie katolíckej cirkvi po smrti pápeža Františka pokladá 81-ročný emeritný profesor Teologickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku Anton Konečný iba za teoretické.