Opitý vodič zrazil chodkyňu, autom ju pritlačil k stene domu

Vodič pod vplyvom alkoholu zrazil chodkyňu, polícia ho obvinila.
Bánovský policajný vyšetrovateľ obvinil 58-ročného muža z Trnavy z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví. V Bánovciach nad Bebravou pod vplyvom alkoholu zrazil chodkyňu, utrpela viacero zlomenín. Informovala o tom v pondelok trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.
„Obvinený jazdil na osobnom motorovom vozidle po ulici K Zornici smerom na ulicu Vystrkov. Pri tom, ako odbočoval vľavo smerom k radovej zástavbe garáží, prednou časťou vozidla narazil do prvej z nich. Následne začal cúvať, pričom zadnou časťou vozidla narazil do chodkyne, ktorú pritlačil o stenu prístavby rodinného domu,“ opísala Kuzmová.
Päťdesiatdeväťročná žena podľa nej utrpela viacero zlomenín a pomliaždení tela s predpokladaným trvaním liečby, ktoré presiahne tri mesiace.
„Vodič po dopravnej nehode vykonal dychovú skúšku, ktorá sa skončila s výsledkom 2,63 promile alkoholu v dychu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu, a to 2,85 promile alkoholu v dychu,“ doplnila hovorkyňa.
Policajti vodiča na mieste obmedzili na osobnej slobode a následne umiestnili do cely policajného zaistenia. „Vyšetrovateľ podal na obvineného podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby. Mužovi v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov,“ dodala Kuzmová.

Na diaľnici sa zrazilo šesť áut
Viacerí vodiči nedokázali na situáciu dostatočne rýchlo zareagovať a zabrzdiť.

Polícia sa zaoberá prípadom Juraja Šeligu
Informácie o údajnom obvinení polícia nekomentovala.

Dievča vypadlo z okna bytu, na miesto vyslali vrtuľník
Maloletú pacientku záchranári uviedli do umelého spánku.

Ministerstvo školstva chce znížiť vekovú hranicu pre povinné predprimárne vzdelávanie
Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR chce zaviesť povinné prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy postupne od štyroch rokov a následne od troch rokov.

Vlak sa zrazil s autom, vodič z miesta ušiel
Vodič po zrážke auta s vlakom z miesta nehody odišiel.