• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 27.4.2025Meniny má Jaroslav
Bratislava

Inšpekcia varuje pred nebezpečnými výrobkami, ich používanie ohrozuje život

  • 20:05 11.07.2024
  • Bratislava
Inšpekcia varuje pred nebezpečnými výrobkami, ich používanie ohrozuje život

Inšpektori zistili na trhu viacero nebezpečných výrobkov, medzi ktorými sa našli aj také, ktorých používanie vážne ohrozuje život.

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojej webovej stránke upozorňuje na niekoľko nebezpečných výrobkov na slovenskom trhu.

Prvým z nebezpečných výrobkov je germicídny žiarič Prolux G 30WA pôvodom zo Slovenska, ktorý sa používa na čistenie vzduchu UVC žiarením za prítomnosti ľudí.

Podľa inšpekcie hrozí pri používaní žiariča nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom. „V dôsledku nedostatočného konštrukčného vyhotovenia sa môžu vodivé časti zariadenia stať živými, čo môže mať za následok úraz elektrickým prúdom,“ informuje inšpekcia, ktorá nariadila stiahnutie výrobku z trhu. Pri jeho reklamácii majú spotrebitelia nárok na vrátenie peňazí.


SOI varuje aj pred LED reflektorom STREND PRO, TYP: AG-HFLAL30W pôvodom z Číny. Aj pri tomto výrobku hrozí potenciálne nebezpečenstvo úrazu po zasiahnutí elektrickým prúdom, takisto pritom nariadili jeho stiahnutie z trhu.

„Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať,“ informuje SOI.

Foto: soi.sk

Zdroj: Info.sk, soi.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

VČERA - 21:03Domáce

Konferencia biskupov Slovenska ďakuje všetkým, ktorí v súvislosti so smrťou pápeža Františka prejavili sústrasť a duchovnú blízkosť.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

VČERA - 19:04Domáce

Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

VČERA - 18:21Domáce

K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

VČERA - 18:05Domáce

V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

VČERA - 16:02Domáce

Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.