12°Bratislava

Vonnová vynechá preteky, šetrí si telo na olympiádu v Soči

• 10:24 12.12.2013
  • LOS ANGELES

Americká zjazdárka Lindsay Vonnová v rámci svojho úsporného programu pred zimnými olympijskými hrami v Soči vynecháva víkendové preteky Svetového pohára v St. Moritzi.

Znova sa vráti do bojov o krištáľové glóbusy až 21. decembra v pretekoch zjazdu vo Val d'Isere. Vonnová už tento týždeň vyhlásila, že je pripravená upraviť svoj súťažný program, aby postupne naberala formu a vrchol dosiahla v Soči.

Pravdepodobne vynechá všetky tohtosezónne obrovské slalomy a koncentrovať sa bude len na rýchlostné disciplíny. Vo švajčiarskom St. Moritzi je v sobotu na programe super G a v nedeľu obrovský slalom žien.

Odporúčame aj:

Olympijská šampiónka Vonnová dostala od lekárov zelenú

Lyžiarka Vonnová nešťastne spadla, odnieslo si to koleno

Lindsey Vonnová začala trénovať, v hre je aj účasť v Söldene >/center>

Štvornásobná majiteľka veľkého glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári sa počas uplynulého víkendu v kanadskom Lake Louise vrátila do zjazdárskeho kolotoča po 10-mesačnej vynútenej pauze zavinenej vážnym zranením kolena ešte na februárových majstrovstvách sveta v Schladmingu. Dosiahla tam 40. a 11. miesto v zjazde a v super G skončila piata.

"K ideálu to malo ďaleko, ale bol to dôležitý krok správnym smerom. Presvedčila som sa o tom, že môžem naďalej víťaziť," pripomenula 29-ročná Vonnová svojim fanúšikom na Facebooku.

"Nebudem prepínať svoje telo. Ide najmä o to, aby koleno zostalo v poriadku a aby som na olympiáde v Soči bola stopercentne zdravá," dodala.