Táto chyba pri nosení podprseniek vám ničí zdravie

Vyrážky v okolí hrudníka a chrbta nevznikajú náhodou. Neopakujte viac túto chybu pri nosení podprseniek a starostlivosti o ne.
Nejedna žena sa priznáva k tomu, že často zanedbáva starostlivosť o svoje podprsenky. Prieskum britského predajcu spodnej bielizne Pour Moi dokonca ukazuje, že podprsenky perieme v priemere len raz za tri týždne, pričom až 60 percent ich nositeliek sa stretáva s vyrážkami v oblasti hrudníka a chrbta.
Príčinou je práve slabá hygiena podprseniek. Vyrážky vznikajú pre trení, nedostatku vzduchu alebo potení, k čomu prispieva aj dlhodobé nosenie tej istej podprsenky bez prania, ale aj nosenie podprsenky, ktorá je o číslo menšia alebo väčšia.
Ako pre portál Mirror vysvetľuje odborníčka na spodnú bielizeň Emma Woodrowová, na frekvenciu prania podprseniek má vplyv niekoľko faktorov. Prvým je počasie – pri vyšších teplotách sa viac potíme, a tak podprsenky treba prať častejšie.
„Treba si zapamätať, že potenie je prirodzený spôsob ochladzovania tela, takže riešením [vyrážok] je skôr častejšie pranie podprseniek ako snaha obmedziť potenie.“
Prečo je časté pranie podprseniek dôležité?
Riziko vyrážky a podráždenia – pri potení častejšie dochádza k treniu medzi pokožkou a látkou spodnej bielizne, čo zanecháva začervenanie na koži, v niektorých prípadoch aj vyrážku.
Vyrážky a akné – málo praná podprsenka v sebe ukladá pot, špinu a maz z pokožky, čo podporuje rast a šírenie baktérií. Pri kontakte s pokožkou tak môže dôjsť k vzniku vyrážok a akné.
Infekcia – ak sa vyrážka zapáli a následne ju podráždi tesná alebo nevypraná podprsenka, riskujete vznik infekcie.
Pach – Nahromadená špina a pot v podprsenke zanechávajú nepríjemný pach. Pomôže preto pranie s jemným pracím prostriedkom a horúcou vodou a sušenie na čerstvom vzduchu.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.