Nakupujete v TEDi? Pozor na tento výrobok!

Nebezpečný výrobok neobstál pred inšpekciou.
Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na nebezpečný výrobok, ktorý sa predával v sieti obchodov TEDi. Ako informuje na svojej webovej stránke, ide o lávovú lampu pôvodom z Nemecka.
Lampa s názvom Lávová lampa TEDi, model/typ 9005100298 a 3973500298 je dekoratívny výrobok s kovovým podstavcom a skleneným tienidlom. Na spodnej strane podstavca sa nachádza štítok s identifikačnými údajmi výrobcu. Svietidlo sa predáva v kartónovom obale s priloženým návodom na použitie v slovenskom jazyku.
Foto: soi.sk
Hrozí zásah elektrickým prúdom
Podľa SOI hrozí pri používaní lampy potenciálne riziko úrazu elektrickým prúdom.
„Výrobok nevyhovel skúške elektrickej pevnosti, počas ktorej nastal preskok medzi živou časťou a prístupným kovovým povrchom svietidla. Ďalším technickým nedostatkom výrobku je neprimerané odľahčenie šnúry od ťahu, ktoré môže zapríčiniť prístup k živým častiam v dôsledku vykĺznutia vodičov zo svorky,“ informuje SOI.
Inšpekcia nariadila stiahnutie výrobku z trhu. Pri jeho vrátení máte nárok na vrátenie kúpnej sumy, opravu výrobku alebo jeho výmenu za iný výrobok v rovnakej kategórii a podobnej cene.
„Slovenská obchodná inšpekcia odporúča spotrebiteľom, ak si tento výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať,“ dodáva SOI.

Pri čelnej zrážke áut zomrelo maloleté dievča
S ťažkými zraneniami skončilo viacero ďalších ľudí.

Na Slovensko dorazia búrky
Vo viacerých okresoch Slovenska treba v utorok počítať s búrkami. Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal na utorkové popoludnie výstrahy prvého stupňa.

Vodičov na slovenských cestách naďalej trápia kolóny
Vodičov na slovenských cestách naďalej v pondelok trápia kolóny.

Polícia varuje: Pozor na nebezpečný podvod!
Podvod podľa polície pôsobí mimoriadne dôveryhodne.

Čelná zrážka dvoch áut: Na miesto vyslali záchranky
Na miesto smerujú štyri záchranárske vozidlá.