• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 26.4.2025Meniny má Jaroslava
11°Bratislava

V zatopenom dome našli mŕtveho muža

  • 15:39 18.09.2024
  • Devín
V zatopenom dome našli mŕtveho muža

Muž ležal tvárou vo vode.

V jednom z rodinných domov v bratislavskom Devíne na Kremeľskej ulici našli v utorok (17.9.) okolo siedmej hodiny telo 73-ročného muža. Ako informoval portál noviny.sk, muža našli ležať tvárou dole v asi 50-centimetrovej vode.

K tragédii došlo v čase, keď išiel muž odčerpávať vodu z pivnice. Podľa informácií televízie JOJ 24 senior žil v dome sám. To, či muž zomrel následkom náhlych zdravotných problémov, alebo sa utopil, určí až nariadená súdna pitva.

„Na miesto bol privolaný obhliadajúci lekár, ktorý vylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonanie zdravotno-bezpečnostnej pitvy,“ uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Polícia podľa nej v tejto veci začala stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Situácia v Devíne a Devínskej Novej Vsi sa zatiaľ nezlepšuje

Foto: TASR/Jaroslav Novák

V Devíne a Devínskej Novej Vsi sa povodňová situácia zatiaľ nezlepšuje. Mestská časť Devín je stále odrezaná od sveta, z Devínskej Novej Vsi sa tiež vedia dostať obyvatelia armádnou kyvadlovou dopravou. Vážna situácia pretrváva aj na Záhorí. Konštatuje to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba na základe informácií zo stredajšieho zasadnutia krízového štábu kraja.

Morava a Dunaj v noci stúpli približne o desať centimetrov. Ústup by mal začať až k dnešnému večeru alebo ráno. Problémom však je, že rozvodnený Dunaj sa tlačí do koryta Moravy, čím ešte viac dvíha jej hladinu,“ približuje Droba.

Najhoršie na tom zostávajú mestské časti Devín a Devínska Nová Ves. Devín je stále odrezaný od sveta, vyrážajú spodné vody a presakujú zábrany. Prioritou je zabezpečiť plynulé zásobovanie. Z Devínskej Novej Vsi sa obyvatelia taktiež vedia dostať len s pomocou armády kyvadlovou dopravou. Kedy bude Devínska cesta opäť prejazdná, sa podľa Drobu odhadnúť nedá.

Upozorňuje však na povodňovú turistiku. „Špeciálne na Devíne spôsobuje obrovské škody. Dunaj brázdia súkromné člny, ktoré vodu vytláčajú až do okien okolitých domov. Trpia tak ľudia, ktorí sú povodňami najviac zasiahnutí,“ zdôrazňuje Droba.

Vážna situácia pretrváva podľa neho aj na Záhorí. Rieka Morava pozvoľna stúpa, v obciach sa preto pieskuje. Presakuje zohorský kanál, vodu odčerpávajú. Stupavský potok sa síce roztrhol, avšak len v neobývanej oblasti. V Bernolákove sa zosunula pôda, situácia je však podľa informácií kraja stabilizovaná. Dobrou správou podľa šéfa BSK je aj to, že sa podarilo zaceliť pretrhnutú hrádzu na potoku Malina.

Zatvorený je Kaštieľsky park v Stupave aj park v Malinove. Uzavreté zostávajú naďalej aj oba cyklomosty cez rieku Morava.

Zdroj: Info.sk, noviny.sk
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

Slovenskí biskupi ďakujú všetkým, ktorí prejavili sústrasť po úmrtí pápeža

DNES - 21:03Domáce

Konferencia biskupov Slovenska ďakuje všetkým, ktorí v súvislosti so smrťou pápeža Františka prejavili sústrasť a duchovnú blízkosť.

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

SHMÚ: Na takmer celom Slovensku sa zajtra ráno môže vyskytnúť mráz

DNES - 19:04Domáce

Na väčšine Slovenska sa v nedeľu (27. 4.) môže vyskytnúť mráz.

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

Pri nehode motorkára zasahoval aj vrtuľník

DNES - 18:21Domáce

K nehode motocykla bez evidenčného čísla došlo v sobotu pri obci Kečovo v okrese Rožňava.

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

Štátny smútok sa skončil, Slovensko si ním uctilo osobnosť pápeža Františka

DNES - 18:05Domáce

V sobotu o 18.00 h sa na Slovensku skončil štátny smútok. Vyhlásila ho vláda SR ako vyjadrenie úcty k osobnosti zosnulého pápeža Františka v deň jeho pohrebu.

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

Z bytu v Petržalke vypadol 72-ročný muž, zraneniam na mieste podľahol

DNES - 16:02Domáce

Z bytu na štvrtom poschodí v bratislavskej Petržalke na Rovniankovej ulici vypadol 72-ročný muž.