Do kancelárií vo veľkých nemeckých mestách sa vracajú zamestnanci
- 10:13 21.09.2024
- Berlín

Do kancelárií vo veľkých nemeckých mestách sa čoraz častejšie vracajú zamestnanci, aj keď ich počet stále nedosiahol úroveň pred pandémiou ochorenia COVID-19.
Ukázal to tento týždeň prieskum realitnej spoločnosti Jones Lang LaSalle (JLL). TASR o tom informuje na základe správy DPA.
Podľa výsledkov prieskumu zamestnanci firiem v Berlíne, Hamburgu, Mníchove, Kolíne nad Rýnom, vo Frankfurte nad Mohanom, v Düsseldorfe a Stuttgarte pracujú v kanceláriách približne 3,6 dňa v týždni. To je viac ako priemer 3,2 dňa v týždni v roku 2023, ale menej než štyri dni, ktoré odpracovali v kanceláriách pred pandémiou.
Miera obsadenosti kancelárií v uvedených siedmich mestách je teraz 72 %, čo je stále menej než 79 % pred tým, ako pandémia v roku 2020 ochromila globálnu ekonomiku a zmenila pracovné návyky miliónov nemeckých zamestnancov schopných pracovať z domu.
Mnohé firmy sa až teraz snažia prilákať alebo prinútiť zdráhajúcich sa zamestnancov k návratu do kancelárií. Amazon napríklad tento týždeň nariadil svojim zamestnancom na celom svete, aby sa vrátili do kancelárií.
„V Nemecku návrat do kancelárie naberá na obrátkach a čoraz viac spoločností si stanovuje pevný počet pracovných dní v kancelárskych budovách,“ povedal Helge Scheunemann z JLL.
Tento trend je badateľný v rôznych odvetviach vrátane IT sektora. JLL však neočakáva „úplný návrat ku kompletnému týždňu v kancelárii v krátkodobom až strednodobom horizonte“.
Scheunemann sa domnieva tiež, že „v najbližších rokoch bude diskusia o práci na diaľku nahradená intenzívnejšou debatou o štvordňovom pracovnom týždni“.
Štúdia JLL je v rozpore so zisteniami mníchovského inštitútu Ifo, ktorý začiatkom tohto mesiaca uviedol, že „napriek volaniu firiem po návrate do kancelárií sa zaviedla pravidelná práca z domu“.
Správa JLL bola založená na prieskume medzi 1530 kancelárskymi pracovníkmi v siedmich mestách v júni.

Taraba: Baterkáreň v Šuranoch informovala o vplyve na životné prostredie
Spoločnosť Gotion InoBat Batteries podala informáciu o vplyve prevádzky baterkárne v Šuranoch na životné prostredie.

Cena zlata prekonala hranicu 3500 USD za uncu
Cena zlata v utorok zaznamenala nový rekord, keď po prvýkrát prekonala hranicu 3500 USD za troyskú uncu (31,1 g).

Odborníčka:Vylúčenie elektroniky z ciel USA ukazuje na sektorový protekcionizmus
Biely dom vylúčil z okruhu najvyšších ciel elektroniku, na ktorú sa zatiaľ nebudú vzťahovať clá vo výške 145 % pri importe z Číny.

Ak chcete dobre predať auto, vyberajte tieto farby
Na predaj ojazdeného auta vplýva aj jeho farba.