Muž pod vplyvom alkoholu a drog udieral a škrtil svoju partnerku

Sused počul volanie o pomoc.
Obvineniu z trestných činov nebezpečného vyhrážania a ublíženia na zdraví čelí 34-ročný muž, ktorý v byte v Brezovej pod Bradlom (okres Myjava) viackrát fyzicky napadol svoju partnerku. Muž bol pod vplyvom alkoholu a drog. TASR o tom informovala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Ingrid Krajčíková.
„Najskôr ju chytil pod krk a odtiahol do spálne, kde ju začal škrtiť a udierať do oblasti krku. Následkom toho sa poškodenej spustila krv z nosa a úst. Neskôr ju odtiahol späť na chodbu, kde začala kričať o pomoc,“ priblížila hovorkyňa.
Obvinený v útokoch prestal až vo chvíli, keď na dvere začal klopať sused, ktorý počul volanie o pomoc. „Svojím konaním vzbudil u poškodenej dôvodnú obavu o jej život a zdravie. Po príchode policajnej hliadky na miesto bolo zistené, že 34-ročný muž je pod vplyvom alkoholu a drog. Dychová skúška preukázala hodnotu 2,13 promile alkoholu,“ dodala.
Policajti muža obmedzili na osobnej slobode. Následne bol umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ okrem vznesenia obvinenia vypracoval aj podnet na väzobné stíhanie. „O jeho ďalšom osude rozhodoval súd,“ doplnila.

Šutaj Eštok: ÚS odmietol sťažnosť jedného z čurillovcov proti rozhodnutiu NS SR
Ústavný súd SR v pondelok odmietol ústavnú sťažnosť jedného z vyšetrovateľov zo skupiny tzv. čurillovcov proti rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR o dovolaní.

Žilinka sa v prípade Bombica zastal postupu Najvyššieho súdu
Z pohľadu prokurátora oddelenia závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR je dôležité, že v prípade obvineného Daniela B. nepodľahol tlaku a postupoval nestranne.

V roku 2024 dopadlo na územie SR približne 330.000 ton saharského prachu
Rok 2024 priniesol rekordný počet dní s možným výskytom saharského prachu nad územím Slovenska, minimálne od roku 2015.

Polícia a NBÚ varujú pred falošnými QR kódmi
Mestská polícia v Bratislave upozorňuje na falošné QR kódy nalepené na parkomatoch PAAS. Vodičov preto vyzýva na opatrnosť.

Obvineného Bombica vzali do väzby
Najvyšší súd SR vzal Daniela B., ktorý je obvinený z extrémistickej trestnej činnosti, do väzby.