Opozičné KDH reaguje na novoročný príhovor prezidenta Pellegriniho
Opozičnému hnutiu KDH chýbalo v novoročnom príhovore prezidenta SR Petra Pellegriniho poukázanie na potreby rodín.
V tomto roku ich podľa hnutia ovplyvní záťaž konsolidačného balíčka, ktorý je nastavený zle. KDH zároveň upozorňuje, že krajine chýba dlhodobá vízia, ako riešiť národné témy a urobiť zo Slovenska konkurencieschopnú krajinu.
Šéf KDH Milan Majerský ocenil snahu prezidenta apelovať na vládu, aby sa zamerala na konkrétne riešenia pre ľudí. Pripomenul, že Pellegrini tiež jasne pomenoval dôležitosť transatlantického ukotvenia a našich vzťahov v rámci Európskej únie.
„Potrebná odvaha, stabilita a porozumenie“
Majerský poukázal na to, že prezident sa v prejave zameral hlavne na potrebnú odvahu, stabilitu, pokoj a porozumenie. Pomenovanie dôležitosti transatlantického ukotvenia a vzťahov v EÚ chápe ako kritiku politiky na štyri svetové strany. Podľa neho táto politika nielenže ignoruje tieto vzťahy, ale ich aj hlboko narúša.
„Oceňujem snahu prezidenta apelovať na vládu, aby neviedla politiku od volieb do volieb a neutápala sa vo vlastných škriepkach, ale zamerala sa na prinášanie konkrétnych riešení pre ľudí. A to hlavne v sociálnych otázkach, v zdravotníctve, ale aj celkovej ekonomickej bezpečnosti,“ uviedol predseda KDH v stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa hnutia Lenka Kovár.
Jednota a stabilita pre Slovensko
Za povzbudivé označil Majerský to, že prezident vo svojom prejave použil odkaz Svätého Otca Františka o láske k blížnemu. Zároveň poprial občanom Slovenska v roku 2025 jednotu, stabilitu a nádej, že v ich domovoch zavládne dobro.
„Aj napriek ťažkým situáciám, ktoré nás určite neminú, prajem, aby mal každý pri sebe niekoho blízkeho, kto mu bude oporou. Verím, že spoločným úsilím dokážeme vytvárať prostredie, kde spravodlivosť a rovnosť nebudú len slovami, ale realitou,“ uviedol Majerský.
Predseda KDH vyjadril nádej, že sa Slovensko stane krajinou, kde sa každý cíti doma a bezpečne.
Pellegrini: V spoločnosti sa šíri pliaga, prestávame sa tolerovať
Podľa prezidenta bude Slovensko v nasledovných rokoch čeliť problémom v oblasti európskeho priemyslu a nástupu moderných technológií.
Fiačan: Ústavnému súdu vyše roka chýba sudca, parlament si neplní svoju povinnosť
Predseda Ústavného súdu SR Ivan Fiačan zdôrazňuje potrebu doplnenia ÚS o chýbajúceho trinásteho sudcu.
Šimečka má s PS nové plány: Týchto ľudí chceme osloviť
PS sa chce programovo rozšíriť, osloviť chce nový typ voličov.