SHMÚ varuje pred nepriaznivým počasím v piatok

SHMÚ upozorňuje na výskyt snehových závejov a vetra na horách.
V niektorých okresoch na Slovensku môžu byť v piatok (3. 1.) snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahu prvého stupňa. Zároveň varuje aj pred silným vetrom na horách. Informuje o tom na svojom webe.
Snehové záveje sa môžu vyskytnúť v okresoch Brezno, Banská Bystrica, Považská Bystrica, Kežmarok, Poprad a v celom Žilinskom kraji. Výstraha platí celý deň. „Lokálne, najmä na horských priechodoch, sa očakáva tvorba snehových jazykov. Predstavuje to potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ uviedli meteorológovia.
Výstrahu pred vetrom na horách vydali meteorológovia od 20.00 h predbežne do soboty (4. 1.) 3.00 h pre okresy Brezno, Banská Bystrica, Poprad, Dolný Kubín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. „Na horách nad 1500 metrov nad morom sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, to jest až víchrica,“ priblížil SHMÚ.
Foto: shmu.sk

V aprílovom volebnom prieskume vedie PS
Do parlamentu by sa dostalo sedem strán, respektíve hnutí.

Fico: Nikdy nebudeme súhlasiť so zmenami, ktoré by viedli k zrušeniu veta v EÚ
Slovenská republika nebude nikdy súhlasiť so žiadnymi zmenami zásadných zmlúv, ktoré by viedli k zrušeniu veta členských štátov EÚ.

Šeliga má čeliť obvineniu zo strany polície
Podpredsedu strany Demokrati mali obviniť pre prečin podnecovania.