Minerálka verzus voda z kohútika: Ktorá vám pomôže skôr schudnúť?

Dostatočná hydratácia je kľúčová pre správne chudnutie. Ktorý typ vody ho však podporuje viac?
Ak chcete rýchlejšie schudnúť, vypite pred jedlom pohár vody. Rokmi zaužívaný trik sa spolieha na rýchlejší pocit sýtosti, ktorý má na svedomí príjem menšieho množstva kalórií. Dôležitý je však aj typ vody.
Ako informuje denník Daily Mail, ak môžete, nahraďte vodu z vodovodu sýtenou minerálkou. Bublinky v nej totiž podľa vedcov pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi, a tak zrýchľujú metabolizmus.
Rýchlejší pocit sýtosti
Foto: New Africa/Shutterstock.com
Podľa Daily Mail funguje pitie minerálky podobne ako hemodialýza, pri ktorej sa z tela mechanicky odčerpáva prebytočná voda, minerály a odpadové látky, ktoré obličky nedokážu odfiltrovať v dôsledku poškodenia.
Pri procese sa zvyšuje pH krvi a dochádza k vyššej tvorbe oxidu uhličitého v tele.
K podobnému dianiu dochádza pri pití minerálky – oxid uhličitý v nej sa vstrebáva cez steny čriev a červené krvinky ho rýchlo premieňajú na hydrogénuhličitany, čo zrýchľuje vstrebávanie glukózy, a následné klesanie hladiny cukru v krvi.
Akira Takahashi z Neurologickej nemocnice Tesseikai v Japonsku, ktorý stál na čele výskumu, tvrdí, že účinky pitia minerálky na telo sú minimálne, takže samotné jej pitie nestačí na chudnutie.
„Keďže ide o minimálnu redukciu glukózy, vplyv oxidu uhličitého v mineralizovanej vode samostatne nepostačuje na schudnutie. Súčasťou udržiavania zdravej hmotnosti je naďalej vyvážená strava a pravidelný pohyb.“
Experti zároveň varujú, že pitiu minerálky by sa mali vyhnúť ľudia s citlivým žalúdkom alebo niektorými poruchami trávenia.

Pozor na tento druh orechov, má prekvapivé spojenie s rakovinou
Zdravé super jedlo vám môže v skutočnosti škodiť.

Bežná súčasť spálne spôsobuje poškodenie mozgu počas spánku
Vedci varujú, že mimoriadne ohrozené sú malé deti.

Kontroverzný výskum z Talianska: Naozaj je kuracie mäso rizikové?
Hoci sa kuracie mäso považuje za zdravšiu alternatívu červeného mäsa, podľa vedcov to s jeho konzumáciou netreba preháňať.

Tieto zdravé jedlá škodia zubom
Celkovému zdraviu síce neuškodia, no zubári vás za ne nepochvália.

Máte dostatok hlbokého spánku? Toto sa deje s mozgom pri jeho deficite
Menej hlbokého spánku môže znamenať väčšie riziko vážneho ochorenia.