• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 24.4.2025Meniny má Juraj
16°Bratislava

Cestári varujú: Vo štvrtok večer si treba dať pozor na niekoľko nástrah počasia

  • 17:48 23.01.2025
  • Bratislava
Cestári varujú: Vo štvrtok večer si treba dať pozor na niekoľko nástrah počasia

Vodiči by si mali dať pozor na poľadovicu, hmlu i sneh.

Vodiči by si mali vo štvrtok večer dávať pozor na poľadovicu na horských priechodoch Vrchslatina a Zbojská. Hmla s viditeľnosťou do 100 metrov sa nachádza v oblasti Záborské. Horský priechod Príslop je uzavretý pre vozidlá nad 12 metrov celkovej dĺžky. Na svojom webe o tom informuje Slovenská správa ciest (SSC).

Horské priechody sú zjazdné s obmedzeniami, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem priechodov Dobšiná a Chorepa, kde je vrstva čerstvého snehu do jedného centimetra.

Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, vo vyšších polohách miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. Miestami zľadovatený sneh je na ceste II/537 Liptovský Hrádok - Podbanské a na cestách tretej triedy v obvodoch Liptovský Hrádok a Polkanová.

Foto: zjazdnost.sk

Stella centrum upozorňuje na svojom webe na poľadovicu v úsekoch Spišská Belá - Spišská Stará Ves a Hniezdne - Červený Kláštor, kúpele. Mrznúce mrholenie hlási v lokalitách Šaľa, Čebovce, Slovenské Kľačany, Veľký Krtíš a Buková. Na hmlu upozorňuje v lokalitách sedlo Besník, v oblasti Čertovice, Myjavy a Banskej Štiavnice. Na ceste Srdiečko - Bystrá sú nutné snehové reťaze pre všetky vozidlá.

Zdroj: Info.sk, TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Úsek cesty pre nehodu uzavreli

Úsek cesty pre nehodu uzavreli

DNES - 8:11Domáce

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Vážna nehoda: Auto narazilo do stĺpa verejného osvetlenia

Vážna nehoda: Auto narazilo do stĺpa verejného osvetlenia

VČERA - 22:02Domáce

Pre nehodu je obmedzená doprava.

KDH: Rezort zdravotníctva riadený stranou Hlas-SD je vedený nekompetentne

KDH: Rezort zdravotníctva riadený stranou Hlas-SD je vedený nekompetentne

VČERA - 21:53Domáce

Ministerstvo zdravotníctva SR riadené stranou Hlas-SD je vedené nekompetentne a bez záujmu o pacienta.

Majerský: Ficov záujem o pravdu a zdravie občanov je až na poslednom mieste

Majerský: Ficov záujem o pravdu a zdravie občanov je až na poslednom mieste

VČERA - 21:40Domáce

Záujem premiéra Roberta Fica o pravdu a zdravie občanov je podľa opozičného poslanca Národnej rady SR Františka Majerského na poslednom mieste.

Povodeň na Orave spôsobila materiálne škody, úhyn dobytku i zničila úrodu

Povodeň na Orave spôsobila materiálne škody, úhyn dobytku i zničila úrodu

VČERA - 20:58Domáce

V utorok v poobedňajších hodinách došlo na Orave k veľkej zrážkovej činnosti, o 18.00 h bol vyhlásený tretí stupeň mimoriadnej udalosti z dôvodu povodní.